• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-985-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نماینده بویراحمد و دنا:

مشکل اصلی استان کهگیلویه و بویراحمد اشتغال و مسائل اقتصادی است

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اصلی استان کهگیلویه و بویراحمد اشتغال و مسائل اقتصادی است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد غلام محمد زارعی دوشنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان بویراحمد افزود: نگاه و تفکر ما بر توسعه متوازن تمام مناطق استان است .

وی بیان کرد: نگاه ما به توسعه متوازن و متعادل تمام استان استو وحدت و همدلی مسئولان به تحقق این توسعه کمک می کند .

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از توجه به توسعه مناطق مختلف استان در برنامه آمایش سرزمین در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و زیرساختی خبر داد و خاطرنشان کرد: باید دست به دست هم بدهیم و با همکاری مردم استان گام های توسعه را استوار تر برداریم .

زارعی با بیان اینکه جای جای استان به کارگاه عمرانی تبدیل شده است، تصریح کرد: با توجه به ارتقای ظرفیت فرودگاه یاسوج در حوزه های مختلف، این فرودگاه به عنوان فرودگاه بین المللی معرفی خواهد شد و همچنین راه آهن یاسوج به اقلید در حال اجراست و سرمایه گذاری بزرگ در حوزه پتروشیمی، کمک از اعتبارات نفت در ساخت پروژه ها و توسعه و بهبود وضعیت حوزه های مختلف استان، در دست اقدام و عملیاتی شدن است .

وی با اشاره به جمعیت شهرستان بویراحمد ادامه داد: شهرستان بویراحمد بزرگترین شهرستان استان است و قریب به ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد که با احتساب جمعیت 50هزار نفری شهرستان دنا نیمی از جمعیت استان در این دو شهرستان قرار دارد .

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی توسعه این دو شهرستان نسبت به گذشته را مناسب تر دانست و عنوان کرد: در حوزه راه های روستایی ۵۰ درصد زیر متوسط کشوری بودیم که با اقدامات انجام گرفته این میزان بهبود یافته و پیشرفت قابل توجهی داشته است .

زارعی حاشیه سازی در مسیر توسعه استان را یک آسیب محسوس دانست و تاکید کرد: مشکل اصلی استان ما اشتغال و مسائل اقتصادی است و در برخی رسانه ها و توسط برخی افراد اقدامات و حاشیه سازی هایی برای مقابله با فعالیت های اقتصادی می شود و این در حالی است که این پروژه ها موجب توسعه استان می شوند .

وی اضافه کرد: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد باید در کنار همدیگر و متحد به توسعه استان کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: