• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-585-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

دشمن دنبال سوء استفاده از اعتراضات معیشتی مردم است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن با سوء استفاده از اعتراضات معیشتی روزهای اخیر تلاش می کند که رنگ و بوی سیاسی به مطالبات به حق مردم بویژه قشر جوان دهد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد «علی محمد احمدی» دوشنبه، 11 دی ماه در آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی و امنیتی استانداری که در شورای اداری استان برگزار شد، افزود: نظام اسلامی متکی به سرمایه برزگ ملت است و بسیاری از کشورهای دنیا غبطه چنین سرمایه اجتماعی را در دل دارند و بر خود می بالیم که به برکت هوشمند امام راحل، خون شهدای عزیز  و درایت مقام معظم رهبری توانسته ایم کاروان پر عزت و افتخار انقلاب اسلامی را از گردنه های سخت عبور داده و به منزلگاه امروزی برسانیم.

وی بیان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی، نظام سال 1357 نیست بلکه نظامی است که در چارچوب چشم انداز تاثیرگذار و نافع در عرصه بین المللی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر نظام سلطه عصبانی و پریشان از عظمت ملت ایران است و مدام در حال توطئه چینی است نه بخاطر سلاح هسته ای بلکه بخاطر عمق استراتژیک تفکر انقلاب اسلامی و امام راحل است بنابراین تلاش می کند که با تمام توان خود حرکت ملت ما را کُند یا متوقف کند اما ملت ما از گذشته بیدارتر و جوانان ما فهیم تر و امت روح الله و رهبری در همه صحنه ها پایدار و ماندگارترند.

احمدی تصریح کرد: متاسفانه این روزها دشمن، نظام سلطه و ارتجاع منطقه شیطنت خود را افزون کرده و بعداز ناکامی هایی که در عرصه بین الملل و در پی سیاست های مدبرانه جمهوری اسلامی داشته به صراحت اعلام کردند که باید بحران را به داخل کشور ایران منتقل کنیم اما غافل اند که ملت ایران اسلامی مردم روزهای سخت هستند.

وی ادامه داد: ما ایستاده ایم، خواهیم ایستاد و به فضل خداوند متعال آرمانهای انقلاب اسلامی را به جلو خواهیم برد اما باید دقت و هوشیاری خود را افزایش دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دشمن طی یکی دوسال اخیر برنامه ریزی شده پارادایمی ناکارآمدی نظام را در سطح جامعه سایر و جاری کرده که با کمال تاسف برخی از دوستان نادان هم با عمل، سکوت و محافظه کاری خود به این موضوع دامن می زنند تا در بین جوانان، توده ها و ملت القاء کند که نظام ناکارآمد است.

احمدی با اشاره به مصدایقی که باید به آنها توجه شود تا این نقشه دشمن نقش برآب شود، بیان کرد: باید به خودمان بیاییم، ملت بزرگی داریم و اگر این روزها می بینیم که بعلت برخی مشکلات اقتصادی برخی جوانان ما اعتراضاتی دارند این اعتراضات معیشتی است اما دشمن با سوء استفاده از این اعتراضات تلاش می کند که رنگ و بوی سیاسی به مطالبات به حق مردم بویژه قشر جوان ما دهد.

وی با اشاره به اینکه برخی از ماها ندانسته داریم به دشمن کمک می کنیم در القاء ناکارآمدی تاکید کرد: این مساله به مدیریت برخی از ماها(مدیران) بر می گردد، اگر ما همصدا شویم با کسانی که دنبال اهداف نظام سلطه هستند باید تاسف بخوریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از مدیران حاضر نیستند که برای اصلاح امور هزینه کنند، مدیری که حاضر به هزینه برای اصلاح امور نیست مدیر نظام اسلامی و خدمتگذار واقعی مردم نیست. مدیر نظام جمهوری اسلامی باید از وقت، زبان، جان و آبروی خود برای خدمت به مردم هزینه کند و کسی که این کار را انجام نمی دهد عملا پارادایم دشمن را اجرا می کند و من در بعضی جاها این موضوع را می بینم.

احمدی با اشاره به روزمرگی در بین مدیران بیان کرد: برای برخی مدیران سخت است که از آنها برنامه خواسته شود، پاسخگو باشند، در بین مردم بروند و از نزدیک مشکلات مردم را بررسی کنند و فرزندانشان با خوردو های خاص جلوی مدرسه پیاده نشوند. مدیر جمهوری اسلامی نباید دنبال روزمره باشد بلکه باید سرباز پوتین به پا برای خدمت به مردم باشد اگر ما اینطوری بودیم و بیشتر تلاش می کردیم همانطوری که به فرموده امام راحل؛ در جنگ هشت ساله ابهت ابرقدرت های شرق و غرب را درهم شکستیم حل اشتغال و معیشت مردم پدیده پیچیده ای نیست پس حتما جاهایی دچار روزمرگی شده ایم و دوست نداریم پاسخگو باشیم و یا دیرتر بخواهیم تا عملکرد روزانه خود را مرور کنیم.

وی افزود: مدیری که بی تفاوت است انقلابی نیست و انقلابیگری را بلد نیست. خروجی مولفه های هزینه نکردن برای اصلاح امور، روزمرگی و بی تفاوتی مدیر محافظه کار است، "مدیری که همه چیز را کنارش آب می بره و آقای مدیر را خواب می بره" مدیری نیست که بتواند اقتصاد مقاومتی را خوب پیدا کند، اشتغال داشته باشد و مدیریت هزینه کند و دل بسوزاند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: متاسفانه اگر کسی برای نظام هزینه نکرد مرد خوش اخلاق، با محبت و فداکار می شود اما اگر بخاطر کوتاهی در خدمت به مردم  تشر زد و برنامه خواست تعبیر و تفاسیر دیگری می شود و شاهد این باشیم که جوانان ما به خیابان بریزند و مطالبه به حق داشته باشند و کسانی از آنها سوء استفاده سیاسی کنند.

احمدی تصریح کرد: این روزها اگر جوانان کشور اعتراض دارند که در یک فضای مدنی و در چارچوب قانون اعتراض حق ملت است اما برنامه ریزی شده، این باید تلنگری برای مدیران و مسئولان باشد که کجا کوتاهی کرده ایم، وظیفه خود را انجام نداده ایم، کجا باید غیرت دینی و انقلابی بکار می بردیم و نبردیم، کجا باید مردم استان مان را درک می کردیم اما نکرده ایم.

وی ادامه داد: از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص جوانان تشکر می کنم که در اعتراض به مشکلاتشان به خیابان ها آمدند اما حرف و پیام خود را با آرامش گفتند. مردم مشکل و درد دارند این باید پیامی برای مدیران و دست اندرکاران که بیتشر برای مردم وقت بگذاریم و محافظه کاری را کنار بگذاریم و برای مردم و انقلاب هزینه کنیم و پای کار باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید به مشکلات مردم بخصوص جوانان توجه جدی شود، صدا و سیما و رسانه ها فضایی را ایجاد کنند که مردم مطالبات و خواسته های به حق خود را رو در رو با مسئولان در میان بگذارند و مسئولان با سعه صدر پاسخگو باشند و وحدت، اخوت و برادری را تقویت کنیم.

احمدی تصریح کرد: هرکسی، رسانه ای و تریبون به دستی در این روزها بخواهد تخم تفرقه در میان مردم بپاشد به ملت، انقلاب و خون شهدا خیانت کرده است بنابراین هم اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت داریم.

وی گفت: همه مسئولان و مدیران تلاش کنند تا مردم خدمات ما را به عینه مشاهده کنند و ببینند که یک ماه بعد از یک ماه قبل بهتر شده است و جاده ها، بیمارستانها، ادارات وضعیت بهتری در خدمات رسانی پیدا کرده اند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مشی ما اینست که از سرمایه های استانی استفاده مطلوب کنیم و مهم اینست که میزان نافع بودن ما چقدر است.

احمدی بیان کرد: امیدواریم از گذشته ها عبور کنیم ممکن است عده ای از تغییرات راضی باشند و برخی ها گله داشته باشند که طبیعی است اماب اید طرفیت خود را بالا ببریم و به خواسته ها و دغدغه های مردم نگاه کنیم. تغییر و تحولات گردش نخبگان است.

وی خطاب به معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری اضافه کرد: امنیت پایه پیشرفت یک منطقه است و ضریب امنیت استان مناسب است اما باید با هوشمندی فضا را برای مردم بخصوص سرمایه گذاران و گردشگران فراهم کنیم. در حوزه اجتماعی چالشهای زیادی داریم که باید در حوزه اجتماعی به مردم توجه داشته باشیم، باید سرمایه اجتماعی را در استان تقویت کنیم، نظارت برعملکرد فرمانداران بسیار مهم است و تعامل با رسانه ها و سیاسیون توجه شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از زحمات فتاح محمدی، معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و سید محمد کاظم نظری بعنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: