• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2384-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

بیش از دو میلیون دلار صادرات از کهگیلویه و بویراحمد طی 9ماهه امسال

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۹ ماهه امسال دو میلیون و ۸۷۴ هزار دلار صادرات غیرنفتی از گمرک استان انجام شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد داریوش دیودیده در نشست کارگروه توسعه صادرات استان افزود: عمده کالاهای صادراتی از گمرک استان در این مدت، پودر و عصاره شیرین بیان و فرآورده های آرایشی و بهداشتی است .

وی کشورهای های مقصد این صادرات را آلمان، امارات، عراق و اندونزی دانست و بیان کرد: در مدت ۹ ماهه ابتدایی سال گذشته نیز تحقق صادرات غیر نفتی دو میلیون و ۸۷۳ هزار دلاری از گمرک استان را شاهد بودیم .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مقصد صادرات ۹ ماهه ابتدایی سال گذشته استان را کشورهای آلمان، امارات، اندونزی، آفریقای جنوبی، انگلیس، عراق، فرانسه و کانادا تشکل می داد و همچنین پودر و عصاره شیرین بیان و فرآورده های آرایشی و بهداشتی از گمرک استان طی همین مدت صادر شده است .

دیودیده با اشاره به آمار کلی از ابتدای صادرات استان تصریح کرد: ۹۵.۱ میلیون دلار از زمان شروع صادرات از استان تا پایان شهریور ۹۲، صادرات صورت گفت .

وی از صادرات غیرنفتی ۱۸میلیون و ۴۹۵ هزار دلاری استان از نیمه دوم شهریور ۹۲ تا مهر ماه ۹۶ خبر داد و عنوان کرد: مجموع صادرات استان از ابتدا تا شهریور ماه ۹۶، ۷۷ میلیون و ۵۹۵ هزار دلار بوده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد محصولات صادر شده استان از گذشته تا امروز را مربوط به شیرین بیان، موکت، سیمان خاکستری، دلستر و نوشابه، عصاره گیاهان دارویی و سلستین دانست و اضافه کرد: امارات، عراق، اندونزی، آلمان، افغانستان، ترکمنستان، آفریفای جنوبی، سوئیس و انگلیس کشورهای مقصد صادرات استان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: