• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2284-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

كهگيلويه و بويراحمد در حوزه صادرات غیرنفتی در جا زده است

استاندار كهگيلويه و بويراحمد گفت: در حوزه صادرات غیرنفتی این استان در جا زده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان، به مدیران حوزه اقتصادی و بخش خصوصی افزود: صادرات غیرنفتی و تجارت به عنوان یکی از برنامه های محوری در رونق اقتصادی و توسعه استان قرار گیرد .

وی بیان کرد: در بخش تولیدات کشاورزی، گیاهان داروئی و صنایع دستی ظرفیت های خوبی وجود دارد و باید تلاش کنیم با افزایش حجم تولید و کیفیت بخشی به آنها، صادرات استان رونق یابد .

استاندار كهگيلويه و بويراحمد با بیان اینکه، اتاق بازرگانی در حوزه صادرات غیرنفتی بیشتر تلاش و تحرک داشته باشد و با تقدیر از تمامی کسانی که در حوزه صادرات در استان تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: ما در این حوزه درجا زدیم .

احمدی با اشاره به اینکه، هدف از برگزاری این نشست ها ایجاد هماهنگی بین دستگاهی و بخش خصوصی و تدوین یک برنامه مدون براساس واقعیت ها  در جهت توسعه صادارت استان است نه کمک مالی، تصریح کرد: در هیچ استانی از کشور دولت کمک مالی به اتاق بازرگانی نمی کند .

وی با بیان اینکه، در گمرک استان که نقش بارزی در توسعه صادرات دارد، هیچگونه جنب و جوشی شاهد نیستیم، تاکید کرد: کمرگ باید فعال شوند .

استاندار كهگيلويه و بويراحمد، ایجاد نمایشگاه دائمی را ضرورتی مهم برای صادرات دانست و خواستار پیگیری نمایشگاه دائمی 30 هکتاری استان شد و ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه برای رفع مشکل صادرات استان یک کارگروه تشکیل داده و نتیجه این کمیته را به ستاد تسهیل ارائه دهد .

احمدی عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع صادرات یک نشست فوق العاده در خصوص رفع موانع صادرات تشکیل شود و شرایط صادرات در استان های همجوار را در این خصوص بررسی کنید تا به یک راهکار اجرایی در خصوص توسعه صادرات در استان دست یابیم .

استاندار به نقش موثر فرودگاه و حمل و نقل هوائی در صادرات اشاره و به رئیس فرودگاه یاسوج، بیان کرد: یکی از فرودگاه های هم تراز استان در خصوص تجهیزات جانبی و ساختارهای آن را بررسی کرده و گزارش آن را در کارگروه ارائه دهد .

احمدی به توسعه حمل و نقل در جهت رونق صادرات  تاکید کرد و از حوزه راه و شهرسازی خواست تا پیگیر بررسی مشکلات محور "یاسوج – سپیدان" شود و پروژه محور "یاسوج – سی سخت" تسریع یابد و پل پیش بینی شده در این محور تعیین تکلیف شود .

وی بر اصلاح سیستم تهویه تونل آخری جاده بابا میدان – یاسوج تاکید و اضافه کرد: در خصوص جذب سرمایه گذار برای پروژه راه آهن "اقلید – یاسوج" اقدام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: