• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2084-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

افزایش تولیدات محصولات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به 850 هزار تن

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی 4 سال اخیر میزان تولید محصولات کشاورزی در سطح استان به 850 هزار تن رسیده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد جعفر گوهرگانی یکشنبه، ۱۰ دی ماه در آیین تجلیل از برگزیدگان استانی بخش کشاورزی استان، افزود: طی سال جاری زراعی برای اولین بار 1000هکتار کلزا در سطح استان کشت شده است و در سطح برش اقتصاد مقاومتی کشت مکانیزه گندم و جو استان صورت گرفت.

وی بیان کرد: طی 4 سال اخیر میزان تولید محصولات کشاورزی استراتژیک و محصولاتی که بصورت خرید تضمینی خریداری می شوند در سطح استان از 650هزار تن به 850 هزار تن رسیده که این مساله نشان از توجه ویژه دولت به بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: علاوه بر تقویت صنایع تبدیلی و فرآوری و صادرات محصولات کشاورزی امیدواریم بتوانیم که نیازهای اساسی مردم استان را فراهم کنیم و از فارغ التحصیلان کشاورزی استفاده کنیم.

گوهرگانی اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد یک درصد وسعت کشور را دارد اما 10 درصد کشاورزان نمونه کشور(سه نفر) را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از 27 نفر از تولیدکنندگان برتر استانی، 3 نفر نمونه کشوری و 17 نفر نمونه شهرستانی در بخش کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح سپاس و جوایزی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: