• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2890-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای آبیاری تحت فشار در 2200 هکتار از اراضی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

مدیر آب و خاک و امورفنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بوراحمد گفت: آبیاری تحت فشار در 2200 هکتار از اراضی کشاورزی استان با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال اجرا شد.

عبدالعلی بهاءالدینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: بیش از 300 پروژه در بخش آب و خاک جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد دردست اجراست.

وی بیان کرد: در سال جاری در دو هزارو 200 هکتار از اراضی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد   آبیاری تحت فشار(قطره ای و بارانی) با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال اجرا شد.

مدیر آب و خاک و امورفنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بوراحمد تصریح کرد: در حال حاضر نیز پروژه های متعدد تأمین آب اراضی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.

بهاءالدینی عنوان کرد: برخی از این پروژه ها ی شاخص اعم از تأمین آب 300 هکتار از اراضی احمد غریب در شهرستان دنا با 45 درصد پیشرفت و اعتباری بالغ بر100 میلیارد ریال، اراضی بن زرد شهرستان دنا با تحت پوشش 300 هکتارو پیشرفت فیزیکی 40 درصد با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال هستند.

وی افزود: پروژه تأمین آب 400 هکتار از اراضی گنده خوری در شهرستان دنا با اعتبار 100 میلیارد ریال و 35 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است.

مدیر آب و خاک و امورفنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بوراحمد خاطرنشان کرد: پروژه تأمین آب سد خاکی کوهبرد درکهگیلویه با حجم 2.5 میلیون متر مکعب وتحت پوشش 300 هکتار از اراضی و اجرای شبکه تحت فشار با اعتباری بالغ بر140 میلیارد ریال و 55 درصد پیشرفت فیزیکی، سد خاکی ایلی آباد بهمئی باحجم 3.2 میلیون متر مکعب و پیشرفت فیزیکی90 درصدی واجرای آبیاری تحت فشار با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال  وتحت پوشش 300 هکتار از اراضی منطقه  در دست اجراست.

بهاءالدینی بیان کرد: فاز دوم شبکه تحت فشار 500 هکتار از اراضی مختار بویراحمد با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی و اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال، اجرای شبکه آبیاری تحت فشار400 هکتار از اراضی اورک باشت بااعتباری حدود 40 میلیارد ریال و 30 درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر پروژه های این استان است.

وی افزود: اجرای شبکه آبیاری تحت فشار چالموره و چاه تلخ باشت در 300 هکتار از اراضی منطقه با پیشرفت فیزیکی 40 درصدی و اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال، اجرا و تکمیل فاز دوم شبکه تحت فشار پروژه امام زاده جعفر گچساران با تحت پوشش 1300 هکتار اراضی منطقه و اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال از دیگر پروژه های مهم در دست اجراست.

مدیر آب و خاک و امورفنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بوراحمد ادامه داد: در سالجاری اعتبار مصوب استانی به بخش آب و خاک 210 میلیارد ریال بوده است.

بهاء الدینی اضافه کرد: بالغ بر 60 میلیارد ریال اعتبار استانی به بخش آب و خاک جهاد کشاورزی تخصیص داده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: