• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2790-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

واگذاری 4 پروژه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به بخش خصوصی

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت:  چهار پروژه تفریحی و گردشگری در این استان به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمود باقری در جمع خبرنگاران افزود: اعتبارات در حوزه گردشگری به صورت استانی توزیع می شود و هرچه اعتبارات ما در شهرستانها بیشتر شود بهتر می توان به فضاهای گردشگری آن منطقهاعتبار تزریق کرد.

وی بیان کرد: در سالجاری چهار پروژه تفریحی و گردشگری جهت سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این پروژه ها شامل اردوگاه گردشگری باغ فردوس در گچساران، تنگ تا مرادی در بویراحمد، تنگ گنجه ای در یاسوج و شلال دان در باشت هستند.

باقری عنوان کرد: در حال حاضر برای حل معضل گاز در منطقه شلال دان باشت  تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: به جز شلال دان باشت برای بقیه پروژه های عنوان شده در حال تکمیل قرار دادهای خود برای واگذاری 19 ساله این پروژه ها با بخش خصوصی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:در این قرار دادها سه سال دوره ساخت و 19 سال نیز دوره بهره برداری خواهد بود که بعد از این مدت زمان باید اردوگاه های تفریحی به سازمان میراث فرهنگی برگرداننده شوند.

باقری بیان کرد: برای ایجاد و تجهیز کمپ بی بی حکیمه در گچساران تا کنون  5 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: در سالجاری نیز برای این کمپ دو میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: کمپ بی بی حکیمه در مساحتی بالغ در مساحتی بالغ بر چهار هکتار و پیشرفت فیزیکی 60 درصدی  در حال احداث است.

باقری گفت: این کمپ دارای سکو، آلاچیق و زیر ساختهای اولیه برای مسافران و گردشگران و زائران حرم بی بی حیکمه(س) است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: 50  واحد بوم گردی روستایی و عشایری در این استان شناسایی شد که از این تعداد 20 واحد مورد تأیید و جهت گرفتن تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند.

باقری عنوان کرد: 5 واحد بوم گردی در کهگیلویه وبویراحمد افتتاح و راه اندازی شده که از این تعد اد دو واحد آن در حوزه بوم گردی عشایری و سه واحد نیز بوم گردی روستایی است.

وی اضافه کرد: بوم گردی روستایی در مناطق سی سخت، قلات بویراحمد و ردوخانه رود رونه باشت راه اندازی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: