• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

شهردار:

شهر یاسوج به عنوان مقصد گردشگری است

شهردار یاسوج گفت: شهر یاسوج به عنوان مقصد گردشگری است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد نستهن مقدم در آئین رونمایی از پوستر سوال پژوهشی شهردار یاسوج که با محوریت نقش شهروندان و مدیریت شهری در ایجاد شهر پاک برگزار شد، افزود: محورهای های مسابقه این پرسش، پسماند و بازیافت، حمل و نقل و ترافیک، سیما و منظر شهری و مدیریت شهری است .

وی بیان کرد: این مسابقه در حوزه های عکس، فیلم کوتاه، پوستر، مقاله و نقاشی کودکان برگزار می شود و شرکت در آن برای همه علاقمندان آزاد است .

شهردار یاسوج با اشاره به مهلت ارسال آثار خاطرنشان کرد: پایان اسفند ماه آخرین مهلت ارسال آثار است و همزمان با هفته نکوداشت شهر یاسوج با معرفی برگزیدگان، از آنها تجلیل خواهد شد .

مقدم این حرکت را یک سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: شهر یاسوج به عنوان مقصد گردشگری است و نقش شهروندان در توسعه آن به طور محسوس قابل مشاهده است.

وی ریل گذاری پژوهشی در حوزه توسعه شهری را از ضروریات تحقق جامعه و شهر مطلوب عنوان و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های دانشگاهی، به ویژه دانشگاه یاسوج و همچنین بهره وری از پتانسیل رسانه ها به تحقق هدفگذاری های انجام شده در حوزه این برنامه کمک می کند .

سید هدایت اکبری، رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: انقلاب فرهنگی در راستای تحقق شهر پاک با هدفگذاری در شهر یاسوج لازم است.

وی افزود: اگر پژوهش هایی که با محوریت حضور مردم هستند محقق شوند، خروجی مناسبی در حوزه دستیابی به اهداف آنها خواهیم داشت .

اکبری با بیان اینکه سوال پژوهشی شهردار یاسوج برای تحقق حرکت مردمی در ایجاد شهری پاک است، تصریح کرد: در هر فعالیتی که مردم ورود پیدا کنند، اهداف به نحو خوبی محقق می شود و موفقیت های زیادی به دست می آید که نمونه آن رشادت ها و جانفشانی مردم در دوران دفاع مقدس است .

رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج فرهنگ سازی برای تحقق شهری زیبا را لازم دانست و خاطرنشان کرد: باید فرصت هایی ایجاد شود که مردم در توسعه و زیبا سازی شهری سهیم باشند و برنامه های پژوهش محور نقشی کاربردی در این راستا ایفا می کنند .

اکبری بر حضور فعال رسانه ها، اهالی قلم، پژوهشگران، فعالین و افراد دوست دار طبیعت در پیشبرد این برنامه تاکید و تصریح کرد: شهر یاسوج از ظرفیت های طبیعی خوبی برخوردار است که باید بستری برای پیشرفت آن باشد.

وی با اشاره به تحقق مدیریت مطلوب گفت: بهترین نوع مدیریت ها، بازدید میدانی و رصد مشکلات از نزدیک است.

حجت الاسلام سید جواد خاضع، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: حقوق شهروندی در کنار تحقق وظایف شهروندی نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

وی افزود: شهر خوب را باید ساخت و پایبندی شهروندان نسبت به حقوق همدیگر نقش مهمی در دستیابی به شهر زیبا و پاک دارد .

خاضع با اشاره به اینکه نقش شهروندان و مدیریت ها در ایجاد شهری پاک و توسعه یافته محسوس است، اظهار کرد: فرهنگ سازی و آموزش شهروندان نسبت به حقوق شهروندی لازم است و نهادینه کردن این موضوع که شهر ما خانه ما محسوب می شود ضروری است .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهر و شهروند لازم و ملزوم یکدیگرند، اضافه کرد: اگر شهروندان قانونمندی و اصول داشتن شهری زیبا را سرلوحه کار خود قرار دهند،  شهری پاک و زیبا خواهیم داشت که این مهم رشد و خلاقیت شهروندی را به همراه دارد.

همچنین محمود رضا رحیمی، رئیس دانشگاه یاسوج گفت: ایجاد المان های شهری با بکارگیری نماد ها و ظرفیت های موجود در شهر یاسوج به مناسب سازی بیش از پیش نصب المان ها کمک می کند. 

وی افزود: نصب المان ها با الگو گیری از مناطق و ظرفیت های موجود در شهر یاسوج علاوه بر معرفی ظرفیت ها، به مناسب سازی فضای شهری منجر می شود.

رحیمی با بیان اینکه در مناطق جنگلی استان ظرفیت های گیاهی و درخت و درختچه های نادری وجود دارد که با هوای شهری نیز سازگار هستند، بیان کرد: کاشت اینگونه درختان در فضای سبز شهری زیباسازی بهتر شهری را رقم می زند .

رئیس دانشگاه یاسوج ایجاد باغ طبیعت گردی با محوریت گیاهان موجود در جنگل های شهر یاسوج را ظرفیتی برای نماد سازی شهری عنوان و خاطرنشان کرد: شهر یاسوج باید نمادهایی از جنس ظرفیت های خود داشته باشد .

رحیمی با اشاره به سوال پژوهشی شهردار یاسوج اضافه کرد: دانشگاه یاسوج آمادگی برگزاری اختتامیه این برنامه را دارد و از ظرفیت های خود برای توسعه و تحقق شهری بهتر و سالم تر استفاده می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: