• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آتش سوزی ها و تصرفات آسیب جدی به جنگلهای کهگیلویه و بویراحمد وارد کرده اند

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی ها و تصرفات غیرقانونی آسیب جدی به منابع طبیعی و جنگلهای این استان وارد کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد عزت الله بهشتی فرد در آیین تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان افزود: 55درصد استان را جنگل  تشکیل می دهد که 85درصد از این میزان منابع ملی است.

وی افزود: 26 نقطه بحرانی در زمینه آتش سوزی در جنگلهای استان شناسایی شده که جهت حفاظت با جوامع ملی قرارداد منعقد شده است.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تاثیرات مشارکت جوامع محلی در کنترل آتش سوزی جنگلها و مراتع استان اضافه کرد: تعداد آتش سوزی های امسال زیاد اما سطح خسارات وارده پایین بوده است.

به گزارش ایسنا، از ابتدای سالجاری تا کنون 110 فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده که در پی این تعداد آتش سوزی 700 هکتار از اراضی مرتعی و جنگلهای استان طعمه حریق شده است. همچنین در سال گذشته 77 فقره در 970 هکتار ازاراضی استان آتش سوزی رخ داده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یک میلیون و 722 هزار و 800 هکتار عرصه جنگلی و مرتعی است که  از این میزان 999 هزار و 100 هکتار جنگل و 723 هزار و 700 هکتار مرتع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: