• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1414-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

"امیرعلی" و "فاطمه" همچنان درصدر نام‌های منتخب کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین فراوانی نام در بین نوزادان پسر و دختر این استان مربوط به امیرعلی و فاطمه بوده است.

سید محمد علی تقوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در استان اولین سند مربوط به سال 1312 در شهر لنده توسط ماموران سیار ثبت شده است.

وی بیان کرد: 10 واحد اجرایی در مرکز شهرستانها و بخشهای استان به مردم خدمات ارائه می دهند و 9 نمایندگی وجود دارد که بیشتر آنها فعال نیست.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت شناسنامه مکانیزه در سطح استان خاطرنشان کرد: تا سال 92 180 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده بود که طی چهارسال اخیر 230 هزار شناسنامه مکانیزه صادر شده و 80هزار جلد دیگر را تا پایان امسال در دستور کار داریم.

تقوی تصریح کرد: طی چهارسال گذشته 64هزار سند ولادت، 10هزار و 609 واقعه فوت، 29هزار و 348 هزار ازدواج و 5229 طلاق در سطح استان به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: جمعیت واجد شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت کارت ملی هوشمند 517هزار نفر است که تاکنون 265هزار نفر تبت نام کرده اند و 255هزار نفر کارت خود را دریافت کرده اند.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: 34 دفتر پیشخوان دولت، 3 دفتر روستایی و 4 ایستگاه در ادارات پست برای تسریع در روند ثبت نام کارت ملی هوشمند فعالیت دارند.

تقوی تاکید کرد: طی 9 ماهه امسال میانگین سن ازدواج زوج در استان 29.5 سال و زوجه بالای 24 سال بوده که نشان دهند افزایش سن ازدواج نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

وی اضافه کرد: در این مدت بیشترین فراوانی نام در بین نوزادان پسر استان به ترتیب امیرعلی، حسین و امیر عباس و در بین نوزادان دختر فاطمه، آوا و زهرا بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: