• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1184-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

به مشکلات یاسوج توجه نمی شود

رئیس گروه نظارت فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مشکلات  شهر یاسوج کسی توجه نمی کند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "سیاوش فرهادی" دوشنبه، چهارم دی ماه در زمان بررسی وضعیت پل سوم بشار در نشست شورای فنی استان با انتقاد از روند طولانی شدن و کُندی اجرای این طرح افزود: یاسوج همچون فرزند بعد از پدر است و با وجود مشکلات متعدد توجه زیادی به آن نمی‌شود.

وی بیان کرد: در چهارسال دولت دهم پروزه های زیادی از جمله ورزشگاه 15هزارنفری یاسوج، محور "یاسوج- بابامیدان"، سد تنگ سرخ، جاده زیلایی، بخشی از محور "یاسوج – شیراز"، بخشی از بیمارستان 274تختخوابی شروع و به بهره برداری رسید.

رئیس گروه نظارت فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مسئولان یک پروژه که طی چهارسال دولت تدبیر و امید در حوزه شهرستان بویراحمد شروع شده و به بهره برداری رسیده را اعلام کنند.

فرهادی تصریح کرد: یاسوج معجونی از کل استان کهگیلویه و بویراحمد و پیشانی استان است اما به مشکلات این شهر کسی توجه نمی شود.

وی ادامه داد: آبشار یاسوج اولین مکانی که گردشگران در بدو ورود به شهر یاسوج از آن بازید می کنند اما این ابشار در بی توجهی مسئولان به چه روزی افتاده است و کسی به فکر آن نیست. مردم و گردشگران از سراسر کشور برای دیدن این آبشار به یاسوج سفر می کنند اما با وضعیت نگران کننده یا مواجه است.

رئیس گروه نظارت فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: پل سوم و چهارم بشار با چه وضعیتی مواجهند، پل تنگ سریز در محور یاسوج -اصفهان چند ساله که بلاتکلیف مانده است. پل سوم بشار یک مساله حیاتی برای یاسوج، مرکز استان است که از سال 82 تا کنون بلاتکلیف مانده است.

حسن نوروزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به این صحبت ها واکنش نشان داد و گفت: پروژه هایی که نامبرده شده در دولت تدبیر و امید تکمیل و به بهره برداری رسیدند.

وی افزود: در دولت گذشته هر جا رسیدند کلنگ زنی کردند که مشکلاتی را بوجود آورده است.

نوروزی بیان کرد: برای پل سوم بشار یاسوج 20میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و اخیرا در این شرایط سخت اعتبارات یک میلیارد تومان به این پروژه تخصیص داده ایم تا یک لاین آن در آینده نرزدیک افتتاح و به بهره برداری برسد.

"محمد علی علیمردانی"، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه صحبتهای آقای فرهادی را نه رد و نه تایید می کنم، گفت: چون او ساکن یاسوج هستند و قطعا حق دارند معترض باشند.

وی افزود: باید عکسا و تصاویر شهر یاسوج را ببینید که وضعیت ساخت و ساز این شهر نسبت به چهار پنج سال گذشته چه تغییری کرده است و وضعیت کشور را در نظر بگیرید، زمانی پول بود باید در سالهای گذشته این اعتراضات می شد که چرا پروژه ها اتمام نشدند.

علیمردانی اضافه کرد: پل سوم بشار در حال ساخت و احداث است و تعطیل هم نشده و تا کنون 9 میلیارد تومان بدهی دارد و با قوت ادامه می دهیم و خواهش می کنم دوستان سوژه دیگری انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: روند اجرای این پل بعلت کمبود اعتبار با کُندی پیش می رود.

همچنین عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وقت جلسه را با چنین سخنانی هدر ندهیم، گفت: یک لاین از این پروژه تا پایان سال جاری و تا قبل از شب عید زیر بار ترافیک می‌رود تا مشکل مردم شهر یاسوج تا حدی رفع شود و بخش های دیگر این پروژه نیز ادامه پیدا می کند.

همچنین هنگام بررسی مشکلات، تاخیر و ایرادات پروژه ملی بزرگراه در دست ساخت یاسوج- شیراز حسین کاظمی، مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تعارف و مصلحت گرایی را کنار بگذارید و آیا اگر پیمانکار این پروژه شخصی عادی و بی صاحبی بود همین طور با او برخورد می شد؟

وی افزود: باید پیمانکار این پروژه ملی خلع ید شود تا مشکلات آن حل و فعال تر شود.

عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز تاکید کرد: پروژه رها شده و باید تا 20 دی ماه تکلیف این پروژه مشخص شود.

به گزارش ایسنا، نشست شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز به ریاست عزیز فیلی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد و طرح‌های عمرانی شهرستان بویراحمد در حوزه راه، شامل بزرگراه یاسوج-سپیدان، قطعه چهارم این بزرگراه، باند دوم جاده یاسوج-بابامیدان و پل سوم بشار مورد بررسی قرار گرفت البته در این نشست قرار بود که پل چهارم بشار یاسوج که متولی آن شهرداری یاسوج بود مورد بررسی قرارگیرد که بعلت حضور نداشتن شهردار یاسوج به جلسه بعدی موکول شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: