• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1084-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

بدهی‌ دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد 1500 میلیارد تومان است

مدیرکل اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مجموع بدهی‌ دولت در این استان 1500 میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد ابراهیم کشاورز در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد میزان کل بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، کارکنان دولت، تعاونی‌ها، پیمانکاران و غیره در استان کهگیلویه و بویراحمد را 1500 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان، 400میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران از دولت است .

وی به ظرفیت‌های قانونی استفاده از اسناد خزانه اسلامی در قانون بودجه 96 اشاره و بیان کرد: این اسناد شامل اسناد کوتاه مدت و اسناد تهاتر بدهی‌های دولت که بدون حفظ قدرت خرید هستند و اسناد بلندمدت سه ساله است که دارای حفظ قدرت خرید هستند .

مدیرکل اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تاکنون 54 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به شرکت آب و فاضلاب استان، دانشگاه یاسوج، دانشگاه علوم پزشکی استان، شرکت آب منطقه‌ای و اسناد استانی اختصاص داده شده است .

کشاورز تصریح کرد: 81 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی در سال 96 به استان اختصاص داده شد که از این میزان، 71 میلیارد تومان از محل 3 درصد نفت است و از این محل تاکنون 55 میلیارد تومان تخصیص یافته و هم‌اکنون در اختیار بانک‌های استان است .

وی ادامه داد: تاکنون 2 میلیارد و 700 میلیون تومان از بدهی‌های دولت به پیمانکاران استان تهاتر شده است در حالیکه در سال گذشته تنها 970 میلیون تومان از بدهی‌ها تهاتر شده بود .

مدیرکل اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد به بدهی‌های مالیاتی پیمانکاران اشاره و اضافه کرد: 500 پیمانکار استان حدود 20 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند که از این میزان 90 درصد بدهی‌ها مربوط به 20 پیمانکار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: