• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

بهره‌مندی 2500 کودک زیر 6 سال کهگیلویه و بویراحمد از طرح هم‌سفره در سال جاری

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2500 کودک زیر 6 سال در قالب طرح هم‌سفره در سال جاری از کمیته امداد استان سبدهای غذایی دریافت کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا ، منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمد نظری افزود: این نهاد به‌منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان نیازمند زیر 6سال که سرپرستان آن‌ها توانایی مالی کافی ندارند طرح هم‌سفره را اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه 2500 کودک زیر 6 سال از طرح هم‌سفره کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بهره‌مند هستند، بیان کرد: در این زمینه 985میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون از طرف این نهاد هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه طرح هم‌سفره با مشارکت کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: کودکانی که از نظر تغذیه وضعیت نامطلوبی دارند از طرف شبکه‌های بهداشت به کمیته امداد معرفی و از سبدهای غذایی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

نظری با اشاره به اینکه سوءتغذیه کودکان در صورت بی‌توجهی در آینده مشکلات، بیماری‌ و ناهنجاری‌های اجتماعی زیادی در پی دارد، تصریح کرد: ارزش سبدهای غذایی برای هر کودک 70 هزار تومان به‌صورت ماهیانه شامل حبوبات، برنج، روغن، ماکارونی، سویا و گوشت است.

وی ادامه داد: کودکان تحت حمایت طرح هم‌سفره در طول دوره‌های شش‌ماهه مورد پایش و کنترل قرار می‌گیرند و پس از بهبودی، از چرخه حمایتی خارج و کودکان دیگری که از مشکل سوءتغذیه رنج می‌برند جایگزین می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کمیته امداد به‌منظور حمایت از مددجویان طرح‌های متنوعی اجرا می‌کند و خیران می‌توانند با مشارکت در این طرح‌ها از محرومان و مستمندان دستگیری کنند، اضافه کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت http://hamsofreh.ir /  و انتخاب یکی از روش‌های پرداخت امکان انتخاب سبد غذایی برای کودکان را قبول و یا از طریق سامانه #1*5*074*8877*  کمک‌های خود را اهداء کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: