• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-990-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

برگزاری دومین جشنواره غذاهای سنتی، ایرانی با حضور 4 استان در گچساران

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گچساران گفت: دومین جشنواره  غذاهای سنتی، سفره ایرانی با مشارکت چهار استان در گچساران برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید هومن عنایی در جمع خبرنگاران افزود:  جشنواره غذاهای سنتی، سفره ایرانی با هدف احیای فرهنگ طبخ غذاهای بومی هر استان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: دومین جشنواره  غذاهای سنتی، سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری با مشارکت چهار استان در گچساران از تاریخ 6 تا 8 دی ماه برگزار می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران خاطرنشان کرد: این جشنواره در جنب ترمینال به مدت سه روز با حضور مسئولان، هنرمندان، داوران و شرکت ‌کنندگان کار خود را آغاز خواهد کرد.

عنایی تصریح کرد: در این جشنواره 45 غرفه غذا، مسابقات آشپزی پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف این جشنواره  آشنایی هرچه بیشتر مردم و خانواده‌‌ها با فرهنگ و سنت های غذایی وترویج دوباره طبخ و ارائه غذاهای سنتی، بومی و محلی هر منطقه است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران خاطرنشان کرد: آگاهی دادن به مردم در زمینه روش‌های تغذیه سالم، ترویج غذای سالم از دیگر اهداف جشنواره است.

عنایی اضافه کرد: با توجه به فرهنگ‌های متنوع و اصیلی که در کشور وجود دارد غفلت از آن‌ها سبب به هرز رفتن این فرهنگ‌ها و سنن بومی و محلی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: