• شنبه ۲۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1087-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

حمایت از رسانه های کهگیلویه و بویراحمد در گرو داشتن مجوز است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حمایت از رسانه های استان در گرو داشتن مجوز است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد رضا دهبانی پور ظهر شنبه، 25 آذرماه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان افزود: سامانه ای در وزارت خانه راه اندازی شده است که رسانه ها و بخصوص پایگاه های خبری می توانند از آن طریق مجوز بگیرند .

وی بیان کرد: دو دسته رسانه در استان داریم که دسته اول گروهی است که ثبت نام کرده اند و مجوز دار شده اند و با رصد اقدامات آنها در مراجع قضایی از حقوق آنها دفاع می شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رسانه های بدون مجوز دو گروه هستند، عده ای در حال  دریافت مجوز و عده ای بدون مجوز هستند که رسانه های بدون مجوز هیچ جای دفاعی ندارند و تقاضا داریم که مجوز دار شوند و اگر مجوز دار شوند پیگیر حقوق آنها خواهیم بود .

دهبانی پور تصریح کرد: پایگاه های خبری و رسانه های ما به عبارتی حرفه ای نیستند و با انجام اقداماتی برای آموزش مقدماتی مجوز گرفته ایم و طی پنج هفته در پایان ماه آذر و دی ماه اساتیدی به استان سفر می کنند و هر هفته یک موضوع برای آموزش هدفگذاری و پس از آزمون گواهی صادر خواهد شد .

وی از امکان شرکت افراد موفق در آزمون مرحله مقدماتی در مرحله آزمون حرفه ای خبر داد و ادامه داد: امید است بتوان با تحقق این مهم بخشی از مشکلات را حل کرد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: هفته قرآن و عترت نیز در استان برگزار خواهد شد و برای آن دوازده برنامه تعریف شده است و تفکر فرهنگی و هنری با محوریت قران در این برنامه ها مورد تاکید است .

دهبانی پور از فعالیت هر شهرستان در حوزه ای خاص خبر داد و تاکید کرد: برگزیدگان برنامه های ۱۲گانه در ۸ شهرستان در اختتامیه ای در مرکز استان تجلیل خواهند شد .

وی بیان کرد: همکاری دستگاه های متولی برای تحقق این برنامه ضروری است و پوستر هفته قران و عترت نیز آماده و رونمایی شد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سبک زندگی اسلامی تصریح کرد: سبک زندگی اسلامی از مباحث مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری و از جمله محورهای مهم شورای فرهنگ عمومی است .

دهبانی پور اضافه کرد: وظیفه شورای فرهنگ عمومی فرهنگ سازی و تبلیغ و تبیین موضوع و زندگی بهتر برای افراد و مبتنی بر دین مبین اسلام است کارگاه های آموزشی در این راستا برگزاری می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: