• شنبه ۲۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-987-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

امام جمعه یاسوج:

خانواده و آموزش و پرورش نقش بسزایی در تعلیم و تربیت دارند

امام جمعه یاسوج گفت: خانواده و آموزش و پرورش نقش بسزایی در تعلیم و تربیت دارند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد آیت الله سید علی اصغر حسینی ظهر شنبه، 25 آذرماه در نشست شورای فرهنگ عمومی در یاسوج با بیان اینکه برای تحقق اصلاح و رفع مشکلات جامعه ابتدا باید از خود شروع کرد، افزود: اگر ما مسلمانان و کسانی که مدعی اصلاح جامعه هستند از خود شروع کنیم و اگر نکته های به کار رفته در قرآن را به کار بگیریم و دستورات قرآن را در زندگی خود پیاده کنیم، به اهداف خود خواهیم رسید .

وی با بیان اینکه اگر همه احساس مسئولیت کنیم و به نحو مستمر فعالیت داشته باشیم، اصلاح جامعه و سبک زندگی اسلامی محقق می شود، بیان کرد: باید عمل گرایی را در کار خود داشته باشیم و اینگونه  به اهداف خود خواهیم رسید

امام جمعه یاسوج با اشاره به جنگ نرم دشمن خاطرنشان کرد: به حمد خدا مقابله با جنگ نرم دشمن انجام می شود و وسیله پیشرفت و تحت تاثیر قرار دادن دنیا را در جامعه اسلامی کم نداریم و نمونه آن، حرکت و راهپیمایی بزرگ اربعین است .

حجت الاسلام حسینی با اشاره به نقش خانواده در تعلیم و تربیت تصریح کرد: مسئله خانواده بسیار مهم است و باید روی آن کار شود که خانواده اول پدر و مادر و خانواده دوم آموزش و پرورش است .

وی ادامه داد: یک معلم خوب صدها شاگرد را پرورش می دهد و تحقق جامعه اسلامی و سبک زندگی اسلامی با توجه به آموزش صحیح امکان پذیر است .

امام جمعه یاسوج عنوان کرد: اگر فرزندی در چارچوب تبلیغ صحیح خانواده و احکام الهی بزرگ شود از انحرافات جلوگیری می شود.

همچنین فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه با استفاده از ظرفیت های مختلف ضروری است .

وی افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر تحقق سبک زندگی اسلامی است و هدفگذاری های مختلفی در این حوزه انجام شده است .

محمدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری موارد مهمی را در این حوزه  مطرح می کنند  و سبک زندگی را چند سالی است که ابلاغ کردند، گفت: در همین راستا مسیرهایی برای استان ما تبیین شد و اقداماتی نیز انجام گرفته است .

معاون سیاسی امنیتی استاندار بر تبیین و تحقق سبک زندگی اسلامی در جامعه تاکید کرد و گفت: اگر در  هر شهرستان متناسب با ویژگی های آن شهرستان نام گذاری هایی انجام  شود، می توان از آن ظرفیت برای ترویج برنامه های سبک زندگی اسلامی استفاده کرد .

محمدی اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی از نیازهای ضروری استان است و باید از ظرفیت های استان به نحو مطلوب استفاده کرد .

محمدی با اشاره به اجلاسیه سراسری نماز ابراز داشت: ۳۰ آذر ماه اجلاسیه سراسری نماز برگزار می شود و باید قبل از آن اجلاسیه، اجلاسیه استانی انجام می گرفت که تاکنون محقق نشده است .

وی افزود:  قرار است این اجلاسیه با موضوع نماز و فضای مجازی در استان برگزار شود که سایت آن راه اندازی شده است و پوستر اجلاسیه نیز تولید شده است .

محمدی خاطرنشان کرد: امید است متولیان برای برگزاری هرچه بهتر اجلاسیه گام بردارند .

محمدی با اشاره به برگزاری هفته قران و عترت گفت: در بحث قران و عترت نیز باید متناسب با ظرفیت و امکانات هر شهرستان هدفگذاری کرد که خروجی مناسبی داشته باشیم .

یوسف افشارنیا، مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: دشمنان با استفاده از جنگ نرم سبک زندگی اسلامی و بنیان خانواده را هدف قرار داده اند .

وی افزود: ۲۲۰ شبکه فارسی زبان در دنیا فعالیت دارند که تغییر سبک زندگی ایرانی و اسلامی را هدفگذاری کرده اند .

افشار نیا تصریح کرد: از این تعداد شبکه  ۱۲ شبکه در حوزه کودک و نوجوان فعالند .

مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با جنگ نرم دشمنان اقداماتی انجام شده است که توسعه و استمرار آن ضرورت دارد .

افشارنیا اضافه کرد: دشمنان در حال تلاش برای تزریق باورهای مخرب به جامعه ما هستند و این مسئله این مهم را می رساند که با تکیه بر بیانات و دستو العمل های مقام معظم رهبری در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی گام برداریم .

نهستن مقدم، شهردار یاسوج در ادامه این نشست گفت: سبک زندگی جدای از قانون تجارت جهانی نیست و در سبک زندگی همه چیز به اصل رقابت و مزیت کسب و کار منتهی می شود و اتصال دانشگاه به این موضوع و استفاده از ظرفیت آن برای دستیابی به اهداف ضروری است .

وی افزود: در راستای تحقق اهداف، باید تعامل بین دانشگاه و حوزه به نحوی باشد که خروجی لازم را داشته باشد .

مقدم با بیان اینکه سبک زندگی ما باید مسائل و تحولات بیرونی را ببیند و در راستای دستیابی به اهداف حرکت کند، اضافه کرد: باید به سمتی برویم که بدانیم چه چیزی را دنبال می کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: