• سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1685-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

راههای اصلی و روستایی کهگیلویه و بویراحمد مشکلات جدی دارند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زمینه راههای ارتباطی اصلی و روستایی این استان مشکلات جدی داریم.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در آیین تکریم و معارفه معاون قدیم و جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، فعالیت های عمرانی را زیرساخت می نامند، افزود: تا نتوانیم زیرساخت ها را تقویت کنیم امکان رشد صنعتی، اشتغال، توسعه فناوری و رشد زیرساخت های ارتباطی میسر نمی شود .

وی بیان کرد: کشور ما کشوری است که فراز خاصی از تاریخ خودش را تجربه می کند همه تلاش ما در حوزه عمرانی داریم غایت نیست و نهایت این است که کشور به مرز قابل قبولی از رشد و توسعه، معیشت و رفاه، اقتصاد و اشتغال برسد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حوزه عمرانی حوزه قابل توجهی است، خاطرنشان کرد: این حوزه به ویژه در استانهای زاگرس نشین بسیار حائز اهمیت است.

احمدی تصریح کرد: حوزه زاگرس از نظر منابع غنی از نظر فرصت های بی بدیل و هوش انسانی قابل تحسین است اما توپوگرافی منطقه، سخت گذر بودن راه ها، هزینه بر بودن پروژه های عمرانی سبب شده که ما با تمام تلاشی که کردیم، نتوانیم به آن جایگاه مناسب دست یابیم .

وی ادامه داد: این مسئله زمانی حل می شود که به شکل واقعی گام به گام حوزه عمرانی را تقویت کنیم .

استاندار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آیین تکریم و معارفه معاون جدید و سابق عمرانی استانداری، عنوان کرد: این مراسم به معنای نفی زحمات مسئولان در گذشته نیست و خدمات مهندس نیک اقبالی و همکاران ایشان در حوزه عمرانی فراموش نشدنی است .

احمدی تاکید کرد: علت اصلی این جابه جایی این است که در این حوزه نیازمند انرژی، توان و فضای جدیدی هستیم تا بتوانیم با رویکردی نو و تازه به این حوزه سرعت بیشتری دهیم .

وی با بیان اینکه حوزه عمرانی زیرساخت و بسترساز است و در این استان می تواند، بسیار تاثیرگذار باشد،بیان کرد: فرسایشی شدن پروژه ها و طرح های عمرانی از جمله راه ها و مسیرهای ارتباطی به مردم فشار زیادی وارد می کند و مردم ما مشکلات زیادی دارند که باید مسئولین این حوزه در این زمینه تلاش خوبی داشته باشند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: صعب العبور بودن مسیرهای ارتباطی برای مردم هزینه های بالایی را در برداشته، اما شاهد هستیم، با وجود تحریم ها و تمامی تنگناهای دولت در سال های اخیر با تزریق اعتبارات عمرانی و تملک دارایی کارهای بزرگی انجام  گرفته است .

احمدی با بیان اینکه، تزریق منابع شرط لازم است، افزود: اما شرط کافی مدیریت قوی است، مدیریتی که میدانی و جهادی که به صورت ویژه پروژه ها را رصد کند .

وی با اشاره اینکه، اسم این معاونت هماهنگی و عمرانی است، بیان کرد: این معاونت باید با دستگاه های ذی ربط هماهنگی های لازم را به عمل آورد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه، حوزه عمرانی حوزه تاثیر گذار به خصوص در ارتباطات جاده ای است، خاطرنشان کرد: توجه به مسیرهای روستایی و راه های ارتباطی بسیار اهمیت دارد .

احمدی با اشاره به اینکه، بخش قابل توجهی از جمعیت استان را جامعه روستایی تشکیل می دهد، عنوان کرد: امسال سال اقتصادی مقاومتی است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در این راستا باید بتوانیم فرصت جدیدی در این خصوص در اختیار مردم قرار دهیم .

وی افزود: هنر ما این نیست که صرفا فضای شهرها را زیبا کنیم و فضای سبز را ارتقا دهیم و روز به روز شاهد مهاجرت از روستاها به حاشیه شهرها و رشد کمربند خاکستری و معضلات اجتماعی باشیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که منابع در تمامی سکونتگاههای روستایی و شهری استان امکان بهتری برای زیست مردم ایجاد کند و زمینه اشتغال زایی و بهبود معیشت مردم را فراهم سازد .

احمدی تاکید کرد: هماهنگونه که توسعه راه ها برای ما مهم است توسعه روستاها نیز مهم است .

وی با بیان اینکه، شهرها پیشانی تمدن ما هستند، خاطرنشان کرد: از نظر پسماند، فضای سبز و مدیریت شهری و سکونتگاه ها و بسیاری ار مولفه ها شهرهای ما باید با استانداردهای زیست شهری همخوانی داشته باشند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: معاونت عمرانی در این راستا می تواند با ایجاد تعامل و پیگیری و رصد عملکرد شهرداران به حل مشکل شهرهای ما کمک کند .

احمدی بیان کرد: در بحث دهیاری، مدیریت منابع، معاهدات و قراردادها با نهادهای عمومی وغیردولتی، معاونت عمرانی می تواند در اجرایی کردن این مسائل نقش موثری ایفا کند .

وی ادامه داد: جایگاه نظارتی معاون عمرانی از همه این مسائل مهمتر است که در کمیت و کیفیت اجرای پروژه ها تاثیر می گذارد که نقش این معاونت را بیش از پیش برای ما آشکار می سازد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رزومه علمی و اجرایی عزیز فَیلی معاون جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: ایشان پله پله تجربه کسب کرده و از دامن زاگرس به مدیریت ملی در وزارت راه و شهرسازی رسید و با اندوخته ای از تجارب در استان حضور پیدا کردند .

احمدی با بیان اینکه، اگرچه آقای فیلی از نظر زادگاه به استان ایلام تعلق دارند، افزود: خدا را شاهد می دانم که سر سوزنی تعلقات قومی و قبیله ای در کارم تاثیری ندارد و ایشان به واسطه تخصص و توانمندی هایشان در استان حضور دارند .

وی بیان کرد: از زحمات صادقانه مهندس نیک اقبالی تقدیر می کنم و مطمئن باشید هرکسی در هرگوشه ای هرچقدر گمنام تر تلاش کرده باشد این تلاش در ذهن ها ماندگار خواهد بود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از تمامی مسئولان دستگاه های اجرایی خواستارم که همه دست به دست همدیگر و با برنامه با معاون جدید همکاری کنند تا تجارب ایشان در استان اجرایی شود .

احمدی با بیان اینکه، مجتبی مرادی نوروزی به عنوان مشاور و رئیس دفتر حوزه استاندار معرفی می شوند، اضافه کرد: ایشان از خانواده وزارت کشور هستند و بنا به توصیه رئیس جمهور در بکارگیری زنان و جوانان در حوزه اجرایی انتخاب شدند.

به گزارش ایسنا، در پایان این آیین عزییز فیلی بعنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از زحمات پژمان نیک اقبالی تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: