• شنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1386-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

امسال بیش از 3500 نفر در کلاس‌های سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد ثبت‌نام كرده‌اند

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۳هزار و ۵۶۹نفر در کلاسهای سوادآموزی این استان ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سیدحمدالله خواهش نیک در جمع خبرنگاران افزود:  این تعداد شامل 1644 نفر در دوره سوادآموزی،1080 نفر در دوره انتقال و ۸۴۵نفر در دوره تحکیم است که از ابتدای زمان نام نویسی تاکنون در کلاسهای سوادآموزی ثبت نام کردند .

وی بیان کرد: کل حجم ابلاغی سال تحصیلی جاری 4600 نفر است که حدود ۷۷درصد آن زیر پوشش تحصیلی قرار گرفته و ثبت نام در دوره سوادآموزی و تحکیم تا چندروز آینده ادامه دارد .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشترین ثبت نام مربوط به دهدشت، لوداب و چاروسا با۱۰۰درصدپوشش حجم ابلاغی و پس از آن دنا ۹۷، لنده۶۲ و عشایر ۵۷درصد است .

خواهش نیک تصریح کرد: جمعیت هدف سوادآموزی ۱۰تا ۴۹سال است و طرحهای خانواده با خانواده و حلقه های کتابخوانی نیز در کنار فعالیتهای سوادآموزی اجرا می شود .

وی ادامه داد: ثبت نام در دوره سوادآموزی ۶۶درصد، در دوره انتقال۹۸درصد ودر دوره تحکیم ۸۴ درصد است و ثبت نام دوره انتقال رایانه ای نیز ادامه دارد .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امسال ۶ مرکز یادگیری محلی در مناطق بویراحمد، دهدشت، دنا و دیشموک وجود دارد که سوادآموزان در این مراکز با حقوق شهروندی، حقوق اجتماعی و مهارتهای زندگی آشنا می شوند .

خواهش نیک اضافه کرد: حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی جاری6500نفر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: