• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1085-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:

هزینه کردن در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری است

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هزینه کردن در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری است و سرمایه گذاری معقول، نیازمند برنامه ریزی اصیل، بودجه ریزی معقول، پیگیری مداوم و رصد قاطع است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در همایش تجلیل از سفیران تبلیغ در یاسوج افزود: هر کدام از این موارد مفقود باشد، چیزی به نام سرمایه گذاری رخ نمی دهد و بدون شک اعتبار بر کاغذ در قاموس ما اعتبار نیست و اعتبار های بلا تخصیص و تخصیص های بلا تاثیر و فعالیت های غیر مستحکم نمی تواند اهداف ما را در عرصه فرهنگی محقق کند و البته این به معنای ناسپاسی از زحمات گذشتگان نیست و ما از همه کسانی که در گذشته بودند، خوش طینتی دیدیم و آنچه از دستشان بر می آمد کردند اما بی شک انتظار ما بیشتر بود و دلیل آن این است که عرصه فرهنگ متفاوت بود .

وی بیان کرد: ‌ نیازهای روحانیت و ائمه جمعه متفاوت بود و به قدر نیازها نبود، اما مدعی بودند که به قدر توانشان بود و وظیفه ما این است که از همه گذشتگان تقدیر کنیم و همچنین خدارا شاکرم که در جمع روحانیت، منادیان دین و مرز داران اعتقادات حضور دارم .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آیه ای از قرآن خاطرنشان کرد: چه کسی بهتر از انسانی است که به سوی خداوند دعوت کند و خودش تجسم این دعوت باشد و فریاد بزند چون هم ایمان دارم و به سوی خدا دعوت می کنم و دین و ایمان در وجودم تجلی یافته است و تسلیم خدای بزرگ هستم و انسان را به سوی تسلیم دعوت می کنم و روحانیت در طول تاریخ مصداق این آیه مبارکه بوده است .

آیت الله ملک حسینی به بیانات حضرت محمد(ص) خطاب به امام علی(ع) اشاره کرد و بیان داشت: اگر خداوند یک نفر را به دست او هدایت کند، از هر آنچه شمس بر او می تابد ارزشمند تر است و این اجر روحانیت، اجری فراتر از عالم ماده و فراتر از آنچه که غیر روحانیت به دنبال آن باشد است .

وی ادامه داد: روحانیت مفهوم این آیه را فهمیده بود که هدایت یک انسان، هدایت همه بشریت است و از مسیر تبلیغ، ولو برای یک انسان، بر جهان انسانیت تاثیر گذاشت .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اگر استقبال فرزندان این استان برای ورود به حوزه های علمیه زبانزد است و از همه نقاط کشور بیشتر است، این حاکی از خدمت روحانیت منطقه و حاکی از اینست که روحانیت در میان مردم آبرومند است و همچنین حاکی از این است که مردم نیز شرافتمندند و قدر این زحمات را می دانند .

ملک حسینی تاکید کرد: این موضوع باعث شده است که نسلهای نو و پیش رو هم استقبالشان به حوزه های علمیه بیش از همه نقاط کشور باشد و ظرفیت های ما برای پذیرش فرزندان استان کم است. امیدواریم در آینده بتوانیم پاسخگوی همه این نیازها باشیم .

وی بیان کرد: تا انسان آباد نباشد، آبادی زمین، خانه ها، راه ها و شهرها، آبادی نیست و تمدن از انسان آغاز می شود و این مهم از چینش سنگها و آسفالت راه ها به دست نمی آید .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: انسان اگر آباد شد، خود همه چیز را آباد می کند و بدون شک برنامه ریزی برای توسعه فرهنگی اصلی ترین حرکتی است که ممکن است از یک مدیر رخ دهد .

آیت الله ملک حسینی خطاب به استاندار افزود: به عنوان یک برادر به شما توصیه می کنم امیدوارانه به آینده نگاه کنید و عزم خود را برای حل مشکلات جزم کنید و طبیعتا نیازمند به انسان های همراه در مسیر مدیریت و تولی گری هستید. انسانهایی را در کنار خودتان قرار دهید تا بتوانید به اهدافتان برسید .

وی تصریح کرد: در استفاده از انسانهای توانمند، دین دار، حق مدار، انقلابی،  ولایت پذیر و جامع نگر تردید نکنید و فقدان هر یک از این عناصر در مدیران انتخابی، شما را در رسیدن به اهدافتان ناکار آمد خواهد کرد و بی شک اگر کسی در کنار شما حق مدار نباشد، قطعا شما را در مسیر ناتوان خواهد کرد و اگر انسانی انقلابی و با تقوای سیاسی نباشد بی شک اجازه نخواهد داد که شما به اهدافتان در مسیر انقلاب برسید .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر مدیر عالی استانی شما، یک انسان جامع نگر نباشد، استان را استان نبیند و استان را تقطیع کند و نگاه قطعه قطعه ای داشته باشد، بی شک شما به اهداف کلانتان نخواهید رسید .

آیت الله ملک حسینی ادامه داد: اگر ‌فرمانداران شما ندانند که فرماندار شهرستان هستند و احساس کنند فرماندار یک نقطه خاص یا انسان های خاص هستند، بدون شک با وجود نگاه های بلند شما و برنامه ریزی، به اهدافتان نخواهید رسید و امید است این اصول رعایت شود .

وی با بیان اینکه حوزه مسائل فرهنگی به دو بخش تقسیم می شود، بیان کرد: یک بخش محصول روحانیت و یک بخش مربوط به برخی نهادهای دیگر حاکمیتی است .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بدون تردید روحانیت به عنوان یک نهاد مستقل در سنوات مختلف انقلاب مظلوم بوده است و همیشه متهم به اینکه همه چیز را برده اند شده اند، اما آنچه که باید به دست آن سپرده می شده، سپرده نشده است و آن امکاناتی که باید در اختیار آن گذاشته می شد، به نحو مطلوب گذاشته نشده است .

آیت الله ملک حسینی گفت: نهاد روحانیت متشکل از چند بخش از جمله حوزه ها، سازمان تبلیغات اسلامی، ائمه جمعه و اوقاف است و ریز بخشهایی نیز در این بخش ها وجود دارد . همچنین خواستار بازید استاندار از حوزه های علمیه برادران و خواهران استان شد تا مشکلات و مباحث حوزه ها را از نزدیک ببینید و بشنوید و حرمت ببینید و حرمت کنید .

وی افزود: در جای جای استان مدارسی آغاز شده است که نیاز به تکمیل دارند و تمامی اینها در عرصه تجهیز نیز نیازمند توجه هستند .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بر حمایت از طرح هجرت به عنوان یک طرح موفق تاکید و تصریح کرد: بسیاری از علما همین حداقل های دریافتی خود را به مردم می دهند و مردم از آنها انتظار دارند و عجیب است، گاه ریال ریالی که می گیرند را به مردم می دهند و بزرگوارانه زندگی می کنند و به خدای بزرگ تکیه دارند .

آیت الله ملک حسینی گفت: سازمان تبلیغات در عرصه های مختلف نیازمند حمایت است و توسعه شبکه تبلیغ یکی در حوزه طرح استقرار و دوم روحانیونی که در ایام ویژه حضور می یابند مورد تاکید است و بدون شک دست سازمان تبلیغات بسته است . دارالقرآن ها و جامعة القرآن استان نیز نیازمند حمایت هستند .

وی افزود: در حوزه نیازهای عمرانی و ساختمانی، خانه های عالم و مدارس نیز به حمایت نیاز دارند و در عرصه تجهیزات و نیازها اقدامات لازم ضروری است .

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ائمه جمعه پدران مناطق خود هستند و پدران مظلومی که گاه دستشان خالی است و دفاتر آنها نیازمند حمایت است و مصلی ها به لطف خداوند خوب پیشرفت داشته اند، اما در برخی مناطق مایه دلنگرانی است که باید تاکنون پیشرفت بهتری داشتند و امید است تا پایان سال همه آنها به سرانجامی برسد .

ملک حسینی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری اضافه کرد: باید امامزاده ها قطب فرهنگی باشند و مساجد تحت اشراف اوقاف نیازمند حمایت هستند و در حوزه امام زاده ها نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی در صدد و رصد مسائلی برای حمایت بودند که برکاغذ نکاتی بیان شد که امید است اجرایی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: