• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1284-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

چرا لوله‌های آب شهری کهگیلویه و بویراحمد زود می‌شکند؟

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اصلاح و مرمت شبکه توزیع آب استان نیازمند بیش از 70 میلیارد تومان هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سیدیعقوب فرجی در بازدید از تاسیسات آب شرب یاسوج با اشاره به اینکه شکستگی شبکه توزیع و انشعابات اصلی‌ترین چالش پیش روی آبفای استان است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 3400 مورد رفع شکستگی شبکه توزیع، انشعابات و خطوط انتقال در سطح شهرهای استان انجام گرفته است.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از دلایل شکستگی شبکه توزیع آب شرب شهرهای استان را عمر بالا و قدیمی بودن شبکه توزیع آب دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر این استفاده از لوله و اتصالات نامرغوب نیز باعث افزایش میزان شکستگی‌ها شده است.

فرجی یادآور شد: بیش از 30درصد شبکه توزیع آب این استان فرسوده است که برای اصلاح و مرمت آن نیازمند تخصیص اعتباری بیش از 70 میلیارد تومان است.

وی دستکاری انشعابات و شبکه توزیع آب به صورت خودسرانه توسط برخی مشترکین و افراد غیرمجاز را از دیگر عوامل ازدیاد شکستگی‌ها عنوان و تصریح کرد: نصب غیراصولی انشعاب و عدم رعایت اصول فنی در  نصب اتصالات و شبکه باعث افزایش میزان شکستگی‌ها انشعاب‌ها و به دنبال آن هدر رفت آب می‌شود.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: شهروندان هرگونه شکستگی و هدر رفت آب را به سامانه اتفاقات آب(۱۲۲) گزارش دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: