• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

گزارشی از کودک آزاری در کهگیلویه و بویراحمد

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تا کنون تعداد کمی کودک آزاری در این استان گزارش شده است .

‌«هوشنگ سیاوش پو» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: معمولا مردم این استان به دلایل عدم حساسیت به موضوع، مسایل فرهنگی و قومی و قبیله ای بودن بافت استان کودک آزاری را گزارش نمی دهند.

وی بیان کرد: طی هشت ماهه  امسال تعداد افرادی که با اورژانس اجتماعی استان با موضوع کودک آزاری تماس می گیرند خیلی پایین و در حد سه نفر بوده است.

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این را می دانیم که آمار کودک آزاری در این استان بالاتر از این تعداد است اما گزارش داده نمی شود که ما هم برای رصد، کشف و شناسایی با مشکل روبه رو هستیم.

سیاوش پو تصریح کرد: برخی مسایل برای مردم این استان مساله نیست اما هم اکنون کودکان کار خیابان برای ما یک مساله است.

وی با بیان این مطلب که کودک آزاری در مجموع سه جنبه دارد، ادامه داد: اولین نوع کودک‌آزاری جسمی و فیزیکی است که در این نوع کودک براثر شلاق زدن، کوبیدن کودک به دیوار، سوزاندن او با آب جوش یا سیگار آسیب جسمی می‌بیند .

معاون اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دومین نوع، آزارهای جنسی است که شامل استفاده از هرگونه رفتار روشن جنسی یا نمایش رفتارهای جنسی، تماس‌های جنسی، تجاوز و هر گونه بهره‌برداری جنسی از کودکان است . در این زمینه باید به کودکان آموزش و تربیت داده شود و نسبت به اتفاقات و جاهایی که می تواند تهدیدشان کند، آشنا شوند. والدین باید مراقب و مواظب کودک باشند تا مورد آزار و سوء استفاده دیگران قرار نگیرند.

سیاوش پو سومین نوع کودک‌آزاری را عاطفی و روانی خواند و تصریح کرد: هر نوع رفتار نامناسب که بر عملکرد رفتاری و شناختی و عاطفی کودک تاثیر منفی داشته باشد مثل آزارهای کلامی و غیرکلامی، تحقیر و سرزنش، تهدید و حتی تمسخر را شامل می‌شود .

وی با بیان اینکه آگاهی مردم استان از فوریت های اورژانس اجتماعی بهزیستی( خط تلفن 123) ضعیف است، اضافه کرد: رسانه ها و مطبوعات در زمینه جا افتادن خط 123 در بین مردم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کنند تا مردم استان موارد کودک آزاری را با تماس با خط 123گزارش دهند و مددکاران اجتماعی بهزیستی برای رسیدگی به موضوع پیش آمده به سرعت وارد عمل شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: