• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

ارتقاء امنيت اجتماعی مرهون همکاري و تعامل اصحاب رسانه با پليس است

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: رسانه ها بزرگترين لايه تأثير گذار در امنیت اجتماعی جامعه هستند. 

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا ، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سردار "مهدی انصاری" افزود: ارتقاء نظم و امنيت اجتماعي در سطح جامعه مرهون همکاري و تعامل اصحاب رسانه با پليس است.

وی با اشاره به اينکه امنيت و سلامت دو نعمت مجهول خداوندي است ،به تشريح نقش و جايگاه امنيت در جوامع بشري پرداخت و بیان کرد: نظم و امنيت در جامعه مستلزم همکاري و تعامل آحاد جامعه با پليس است و بدون شک همه افراد جامعه در تحقق امنيت نقش دارند. 

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: رسانه هاي گروهي با انتشار دقيق، صحيح و به موقع اخبار و حوادث نقش بسزايي در ارتقاء احساس امنيت در جامعه دارند. 

انصاری با اشاره به برخي اقدامات از سوي افرادي ناآگاه در انتشار اخباري با تيترهاي منفي تصریح کرد: برخي افراد با انتشار اين دسته اخبار احساس امنيت را در جامعه به مخاطره مي اندازند.

وی با بیان اینکه رعایت انصاف، صحت و دقت در انتشار اخبار باعث جلب اعتماد مسئولان و محبوبیت رسانه بین مردم می‌شود نقد و پیگیری را وظیفه و رسالت خبرنگار دانست و ادامه داد: البته نقد منصفانه باشد اما پیگیری بر اساس انتقام‌جویی نباشد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با بيان اينکه معاونت اجتماعي پل ارتباطي بين مردم و پليس است، عنوان کرد: گسترش تعامل اصحاب رسانه با معاونت اجتماعي در تامين اخبار دقيق و صحيح بسيار موثر است. 

انصاری بیان خوبی‌ها در کنار نقد و گزارش مشکلات را لازم خواند و بر رعایت صحت در انتشار آمار و اطلاعات و انعکاس مطلب بر اساس آنچه گفته می‌شود، تاکید کرد.

وی امنيت را يك توليد جمعي دانست و تاکید كرد: بدون مشاركت مردم و نهادهاي اجتماعي امنيت مطلوب در جامعه محقق نمي شود.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در حال حاضر احساس امنیت در استان کهگیلویه و بویراحمد در جایگاه خوبی قرار دارد، گفت: آحاد مردم جایگاه واقعی پلیس را شناخته و به آن اعتماد کرده‌اند.

انصاری بر وظیفه مهم پلیس در خدمت بی‌ادعا برای برقراری نظم و امنیت در جامعه تأکید کرد و افزود: نهادینه‌ کردن این مهم و عمل به وظایف پلیس در گرو همکاری مردم با پلیس و تعامل همه جانبه است.

وی، ایمان و اعتقاد به خدا، التزام به ولایت‌فقیه، تلاش در جهت ارائه خدمات بی‌منت به مردم و عمل به دستورات سلسله‌مراتب را از جمله ویژگی‌های پلیس جامعه اسلامی دانست و اضافه کرد: پلیس مظهر اقتدار جامعه اسلامی است و این اقتدار در مواجهه با قانون‌شکنان بسیار قاطع و در برابر مردم همراه با عطوفت و مهربانی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: