• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

گفت و گو با یک حافظ کل صحیفه سجادیه:

صحیفه سجادیه مهجور است

یک داور مسابقات صحیفه سجادیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهجوریت این کتاب در سطح استان، گفت: در راستای ترویج، شرح و تفسیر صحیفه سجادیه در پاتاوه و سی‌سخت در حال برگزاری است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد ، "سجاد بستام"، عضو کانون فرهنگی و هنری شهدای "توت نده" شهرستان دنا امروز، ۱۱ آذرماه با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران ایسنا و ایکنا، با اشاره به اینکه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در این استان مهجور است، افزود: بنده وظیفه خودم می‌دانم که در ترویج این دو کتاب نورانی بکوشم .

وی با بیان اینکه شرح و تفسیر صحیفه سجادیه در پاتاوه و سی‌سخت در حال برگزاری است، بیان کرد: برنامه داریم تمامی حلقه‌های صالحین دنا، حلقه‌های سجادیه نام بگیرند .

اولین و تنهاترین حافظ کل صحیفه سجادیه خاطرنشان کرد: این جلسات پلی برای ارتباط با مردم و انس بیشتر آنها با این کتاب ارزشمند است تا با حکمت‌ها و معجزات کتاب بیشتر آشنا شوند، ضمن اینکه صحیفه سجادیه یک کتاب دعای معمولی نیست که ما آن را برای رفع حاجات بخوانیم بلکه کتابی انسان ساز و سرشار از حکمت است .

بستام تصریح کرد: صحیفه سجادیه محتوای اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی دارد که واقعا راه و برنامه به انسان می‌دهد .

بستام آشنایی نداشتن عموم با این کتاب را از مشکلات اساسی دانست و ادامه داد: حمایت آموزش و پرورش دنا ستودنی است، ضمن اینکه مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در قم نیز از لحاظ تهیه منابع، اعتبار و بودجه و حمایت معنوی، ما را پشتیبانی می‌کنند .

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه صحیفه سجادیه از سال آینده جزو دروس دانشجویان سراسر کشور خواهد شد، عنوان کرد: در تلاش هستیم شهرستان دنا به یک قطب در حوزه صحیفه سجادیه تبدیل شود، چراکه پتانسیل، استعداد و اشتیاق عموم برای نشر این کتاب در این شهرستان دیده می‌شود .

وی تاکید کرد: سال ۹۷ دنا میزبان بزرگترین رخداد فرهنگی و قرآنی با حضور ۱۳منطقه و شهرستان است که امیدواریم رتبه‌های برتر برای کودکان و نوجوانان این شهرستان باشد، ضمن اینکه وجود مربی و انگیزه سازی این مهم را محقق می‌سازد .

بستام با اشاره به اینکه حفظ صحیفه سجادیه در دنا نیازمند یه خوابگاه و مکان برای حافظان است، تصریح کرد: آمادگی نشر، تفسیر و حفظ این کتاب نورانی را در سطح استان در صورت حمایت‌های مالی و معنوی داریم .

وی با بیان اینکه یک سال طول کشیده تا حافظ صحیفه سجادیه شدم، گفت: خواهرم که حافظ قرآن کریم است، مربی و استادم می‌داند و  از وقتی با این کتاب آشنا شدم برکات زیادی را در زندگی خود می‌بینم طوری که مردم دنا ارزش و احترام زیادی برایم قائل هستند و از کلا‌س‌هایم استقبال مطلوبی می‌شود و به طور کلی وقتی نامی از من برده می‌شود، صحیفه سجادیه به ذهنشان می‌رسد .

وی تدریس قرآن، عترت و نماز در مدارس شهید باهنر و پروین اعتصامی پاتاوه ویژه خواهران و برادران، سخنوری به زبان انگلیسی ویژه کودکان زیر ۱۰سال و به زبان فارسی مخصوص کودکان و نوجوانان را از برنامه‌های اجرایی در حال برگزاری خویش برشمرد .

این مدرس و مربی معارف اسلامی در شهرستان دنا سخنرانی به روش نوین با موضوعات غلبه بر ترس، اعتماد به نفس، تکنیک‌های سخنرانی و تکنیک را ‌از دیگر برنامه‌های در دست اقدام عنوان کرد .

به گزارش ایسنا، بستام در جشنواره‌های زیادی شرکت کرده و حائز رتبه شده است.آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) با اهدای لوح تقدیر از سجاد بستام تنها حافظ صحیفه سجادیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: