• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آزادی۱۳۹ زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳۹نفر از زندانیان جرائم غیرعمد، از زندان آزاد شده اند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا ، منطقه کهگیلویه و بویراحمد اسماعیل جمیاری در نشست هئیت امناء ستاد دیه استان با حضور حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان، افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون از محل کمکهای مردمی، منابع ستاد دیه کشور، معرفی به بانک های عامل، کمک صندوق تأمین خسارتهای بدنی و … جمعاً با پرداخت دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ۱۳۹نفر از زندان جرائم غیرعمد آزاد شده است.

وی بیان کرد: همچنین مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان نیز با وساطت و مداخله کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان و زندانهای تابعه، از شکات و طلبکاران تخفیف و رضایت اخذ شده است .

مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده در سالجاری به نسبت سال گذشته افزایش ۸۵درصدی داشت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سالجاری فعالیت ستاد دیه استان چشمگیر بوده و چنانچه بانکهای عامل همکاری بیشتری را در زمینه تسهیل در پرداخت وام با ستاد دیه داشته باشند حجم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد افزایش خواهد یافت .

همچنین حجت الاسلام غلامرضا مزارعی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و رئیس ستاد دیه استان با قدردانی از فعالیت های انجام گرفته در ستاد دیه گفت: شورای های حل اختلاف مستقر در زندانها بواسطه اعتماد و اطمینانی که طرفین دعوا به آنان دارند می توانند در اصلاح و سازش طلبکار و بدهکار نقش بسزایی داشته باشند .

وی در خصوص اجرای تعهدات بانکهای عامل، خواستار حضور مدیران عامل بانکها در جلسه بعدی ستاد دیه استان شد .

به گزارش ایسنا، در این نشست پس از بحث و بررسی و تبادل نظر با اعطاء تسهیلات به تعداد ۳۸ پرونده از زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان موافقت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: