• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

امضاء تفاهم نامه ٢٠٠ میلیون تومانی فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برای خرید کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از تفاهم نامه ٢٠٠ میلیون تومانی این اداره کل با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برای خرید کتاب در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد رضا دهبانی پور در جلسه فعالان عرصه کتاب استان با امام جمعه یاسوج گفت: آنچه مسلم است سرانه مطالعه مطلوب جامعه ما نیست و ارائه گزارش ها در حوزه کتاب به منزله رضایت از وضعیت کتابخوانی نخواهد بود .

  وی با بیان اینکه این اداره کل برای سال ٩٦ یک تفاهم نامه ٢٠٠ میلیون تومانی با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انعقاد کرده افزود: این مبلغ برای خرید و اهداء کتاب به استان اختصاص داده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری جشنواره انتخاب کتاب سال استان بیان کرد: بزودی فراخوان انتخاب کتاب سال استان منتشر خواهد شد و پس از دریافت کتاب های تازه به چاپ رسیده کار داوری و انتخاب کتاب های برتر انجام خواهد شد .

دهبانی پور بابیان اینکه وزارت ارشاد توجه ویژه ای به بحث کتاب و کتابخوانی در حوزه مساجد از طریق کانون های فرهنگی و هنری مساجد دارد، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجه ای از اعتبارات خرید تجهیزات مساجد به حوزه کتاب اختصاص دارد که خرید قفسه، میز مطالعه، کتاب و ملزومات فرهنگی مرتبط با کتابخوانی را شامل می شود .

وی با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری روستاهای دوستدار کتاب تصریح کرد: جلسات و برنامه ریزی های لازم برای مشارکت روستاها در این جشنواره ملی که از رویداد های مهم فرهنگی کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی  است در استان انجام گرفت .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: باتوجه به ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه به صورت پایه ای ویژه برنامه های دوشنبه کتاب توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت سازمان بهزیستی در مهد کودک های استان برگزار می شود .

دهبانی پور همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب به عنوان یکی از مهمترین رویداد فرهنگی استان عنوان کرد: با توجه به جلسه هماهنگی انجام گرفته هفته گذشته در موسسه نمایشگاه های فرهنگی کشور، نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد بهمن ماه ٩٦ با حضور ناشران ممتاز کشوری در یاسوج برگزار خواهد شد .

وی طرح های فصلی خرید کتاب را یکی دیگر از برنامه های اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی در حوزه کتاب عنوان و اضافه کرد: اجرای این طرح یک ظرفیت خوبی برای علاقمندان به کتابخوانی ایجاد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: