• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-2087-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد:

آماده همکاری با جهاد دانشگاهی در حوزه گردشگری و صنایع دستی هستیم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آماده همکاری با جهاد دانشگاهی در خصوص آموزش در حوزه گردشگری و صنایع دستی هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمود باقری در نشست با رئیس جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گردشگری و صنایع دستی محور توسعه استان است، افزود: معضل اصلی جامعه بیکاری است با سرمایه گذاری در این دو بخش بسیاری از مشکل بیکاری در استان حل می شود.

وی بیان کرد: آماده همکاری با جهاد دانشگاهی در خصوص آموزش در حوزه گردشگری و صنایع دستی هستیم .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این استان 300جاذبه گردشگری داریم که 50جاذبه دارای زیرساخت های گردشگری است.

باقری تصریح کرد: در سفر رئیس جمهوری به استان 10میلیارد تومان به زیرساختهای گردشگری استان اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: امروز استان کهگیلویه و بویراحمد مقصد گردشگری کشور است به گونه ای که هتل های یاسوج تا پایان شهریور رزور هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تقویت بوم گردی و ایجاد اشتغال پایدار از برنامه های این اداره کل است که تاکنون 50 پرونده تشکیل و به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند و از این تعداد 15 مورد به نتیجه رسید.

همچنین دکتر محمد سبحانی، رئیس جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به شبکه ارتباطی که در زمینه های پژوهشی، علمی، آموزشی و فرهنگی در 73 واحد و پژوهشکده سراسر کشور دارد می توانیم از این فرصت و پتانسیل برای رشد و توسعه استان استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: جهاددانشگاهی آماده همکاری و تعامل بیش از پیش با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در زمینه های مختلف از جمله فرهنگی، علمی، آموزشی و پژوهشی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: