• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-9114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نامه بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه یاسوج به مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص آتش سوزی جنگلهای

بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه یاسوج، گروه جهادی یاران مهر دانشگاه یاسوج، گروه جهادی ثارالله دانشگاه آزاد یاسوج به مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص آتش سوزی های جنگلهای استان نامه نوشتند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد متن این نامه به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

اعضاء محترم شورای تامین و مدیرکل محترم بحران استان کهگیلویه و بویراحمد

همانگونه که مستحضر هستید این روزهابه طور مداوم اخبار آتش سوزی از گوشه و کنار استان به گوش می رسد، هنوز چند روزی تا رسیدن فصل تابستان و اوج گرما مانده است و بخش قابل توجهی از جنگلهای استان بنا به هر دلیلی در آتش سوختند و خاکستر شدند.

سوختن جنگل ها و مراتع استان به معنای سوختن اقتصاد، تولید، اشتغال و از بین رفتن فرصتها و زیرساختهای خودکفایی و در عین حال تغییرات آب و هوایی در استان و هزاران خسارت دیگر به امروز و فردای این دیار است که این روزها به شدت هر چه تمامتر در حال سوختن است .

تلاش شبانه روزی ماموران و کارمندان منابع طبیعی و محیط زیست استان بی وقفه و به تنهایی ادامه دارد و حقیقتا قابل تحسین هست، اما عمق آتش، کمبود شدید امکانات و حتی نیروی انسانی و صعب العبور بودن مناطق، موانع بزرگی هستند که مهار آتش را با مشکل مواجه کرده است.

برخی شواهد متقن نیز حکایت عمدی بودن آتش در برخی موارد بخصوص در مراتع حواشی شهر ها و روستاها و جاده های اصلی برای دست یازیدن سودجویان در مراحل بعدی دارد.

باتوجه به مشاهده حضوری جمعی از گروه های جهادی دانشجویی از وضعیت آتش سوزی ها، اگر خیلی سریع تدبیری استانی و حتی کشوری برای موضوع اندیشیده نشود، این مسئله به یک فاجعه ملی تبدیل خواهد شد .

با این حال تشکیل جلسه شورای اداری و تامین استان و راه اندازی ستاد بحران در این خصوص و مشارکت همه دستگاه ها و استفاده از تمام طرفیت های استانی و آمادگی گروه های ویژه برای اطفاء حریق بسیار لازم بوده حتی به نظر می رسد، بسی دیر شده است، چرا که مهار این حجم به تنهایی از عهده دستگاه های متولی خارج است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: