• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کلیه مناطق شهری یاسوج زیرپوشش طرح تفکیک زباله از مبدا قرار می گیرد

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج گفت: کلیه مناطق شهری یاسوج زیرپوشش طرح تفکیک زباله از مبدا قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "جعفرخدیوی" یکشنبه در کارگاه آموزشی رایگان طرح تفکیک زباله از مبدا افزود: این طرح درگام نخست از ناحیه یک شهری یاسوج آغاز شده و درگام بعدی ناحیه دورا زیرپوشش قرار می دهد.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا از ظرفیت بخش خصوصی در یاسوج بهره گرفته می شود .

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج خاطرنشان کرد: در این راستا30رابط طرح تفکیک زباله از مبدا آموزش خانه به خانه شهروندان را برعهده دارند.

خدیوی تصریح کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا نیازمند همکاری شهروندان است که در این راستا آموزش های لازم به آنها ارایه می شود .

وی ادامه داد: ورود بخش خصوصی به این طرح با آموزش جامع واصولی، تبلیغات محیطی، توزیع کتابها، برگزاری جشنواره ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی همراه خواهد بود .

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج عنوان کرد: یکی از مسایلی که بسیاری از کشورهای جهان جزو برنامه های مدیریت پسماند خود قرار داده اند تفکیک زباله از مبدا است که این حرکت علاوه بر رعایت اصول بهداشتی منجربه سلامت کالاهای تولید شده از مواد بازیافتی نیز می شود .

خدیوی مهمترین هدف از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا را تغییر نوع نگاه ونگرش شهروندان در برخورد با زباله های خشک و تر برشمرد.

وی  بیان کرد: کاهش هزینه های جمع آوری پسماند، حفظ محیط زیست ، کمک به چرخه اقتصادی برای بازیافت پسماندهای قابل بازیافت و اشتغالزایی را از عمده اهداف اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا است .

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یاسوج افزود: روزانه ۱۶۰ تن انواع زباله در یاسوج تولید می شود که تفکیک آن ضروری است .

خدیوی اضافه کرد: حدود۳۰ درصد از زباله تولیدی یاسوج را پسماند خشک و قابل بازیافت تشکیل می دهد که با فعال شدن بخش خصوصی امید است این حجم از زباله تفکیک وجدا سازی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: