• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-786-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

دانشگاه یاسوج در جمع موثرترین دانشگاه ھای دنیا

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: اطلاعات پایگاه شاخص ھای اساسی علم (ESI-ISI ) نشان می دھد که تعداد دانشگاه ھا و موسسات تحقیقی برتر کشور به 45 دانشگاه رسیده است . 

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد دکتر محمود رضا رحیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این پایگاه فھرست دانشگاه ھا و موسسات تحقیقاتی برتر دنیا را ھر دو ماه یکبار روز آمد می کند، اضافه کرد: این پایگاه به معرفی موسسات و دانشگاه ھای یک درصد دنیا می پردازد و رشد کیفیت تولیدات علمی ھر موسسه مھمترین عامل قرار گرفتن و یا باقی ماندن در لیست  موثرترین ھای دنیاست .

رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه بیان کرد: در بین 45 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی یک درصد برتر کشور 18 دانشگاه جامع وجود دارد که دانشگاه یاسوج توانست رتبه یک کشوری در نسبت استناد به مقاله در بین  دانشگاه ھای کشور را کسب کند که این نسبت نشانگر کیفیت کارھای پژوھشی است . 

وی ھمچنین ادامه داد: این دانشگاه در شاخص رتبه کشوری تولید علم ( ISI ) رتبه 16و در شاخص رتبه کشوری "حجم استنادھا " رتبه 12را در بین دانشگاه ھای جامع کشور کسب کرده است . 

دکتر رحیمی گفت: در کنار توان علمی و پژوھشی اعضای ھیأت علمی و دانشجویان دانشگاه، ایجاد و توسعه زیر ساخت ھا، سیاست گذاری و حمایت از پژوھش ھای تاثیر گذار از جمله عوامل موثر بر رشد تولیدات  علمی بوده است .

به گزارش ایسنا، دانشگاه یاسوج در سال95 در میان 71 دانشگاه کشور با 10 پله صعود به رتبه 14 کشور  نیز دست یافته بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: