• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-1587-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد:

۱۸دفتر رسمی خدمات مسافرتی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۸ دفتر رسمی خدمات مسافرتی در استان فعالیت می کنند .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمود باقری در نشست ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی استان افزود: در سال ۹۲ تنها هشت دفتر خدمات مسافرتی در استان فعال بود .

وی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰ درخواست تاسیس برای دفاتر خدمات مسافرتی ارائه شده است، بیان کرد: با رعایت ضوابط و قوانین، این درخواستها بررسی شده و مجوز لازم صادر می شود .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: هدف از ساماندهی دفاتر خدمات رعایت قانون و خدمات دهی مناسب به مسافران و گردشگران است .

باقری تصریح کرد: طبق قانون با افراد، نهادها یا گروههایی که به صورت غیر قانونی اقدام به برگزاری تور مسافرتی می کنند و مجوز دفاتر خدماتی را ندارند، برخورد می شود و رعایت قانون در این راستا الزامی است .

وی ادامه داد: لیست دفاتر خدمات مسافرتی استان به سازمان حمل ونقل وپلیس راه استان فرستاده می شود و اطلاعات لازم به این ارگانها اعلام می شود .

باقری با بیان اینکه مسئولین دفاتر باید صلاحیت لازم را داشته باشند، عنوان کرد: معرفی ظرفیتها و پتانسیلهای استان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران از وظایف مهم دفاتر خدماتی است .

وی اضافه کرد: همچنین در راستای کنترل و نظارت بهتر استفاده از اتوبوسهای دارای سامانه هوشمند ضروری است .

تردد اتوبوسها بدون داشتن سامانه سپه تن ممنوع است

سرهنگ اسفندیار تباشیر، رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: اتوبوسهای تورهای مسافرتی و گردشگری باید به سامانه سپه تن مجهز باشند و اگر اتوبوسی این سامانه را نداشته باشد حق تردد ندارد .

وی افزود: پلیس راهور استان برای همکاری با دستگاه متولی در راستای جلوگیری از تردد تورهای گردشگری بدون مجوز آمادگی دارد .

تباشیر بیان کرد: تردد ناوگان حمل ونقل عمومی به ویژه اتوبوس به صورت یک طرفه از طرف استان فارس در مسیر اقلید به یاسوج ممنوع اعلام شده است .

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در جلسه ای که در این راستا برگزار شد، تاکید شد که از طرف استانداری و دستگاههای متولی مکاتبه ای با استان مبدا انجام شود که نسبت به رفع محدودیتها اقدام شود .

تباشیر تصریح کرد: یکی از مسیرهای که در آن تردد مسافران و گردشگران برای زیارت از اماکن مذهبی زیاد است، محور امامزاده علی است که این محور از مسیر دهدشت ایمنی ندارد .

وی ادامه داد: همچنین در بازدیدی که از محور آب حیات انجام شد، مشکلات این جاده بررسی شد .

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همچنین در راستای افزایش ایمنی جاده ها و کنترل مناسب برای برخی مسیرها ایستگاه پلیس راه ایجاد می شود .

تردد تورهای گردشگری بدون مجوز خلاف قانون است

الماس گشتاسبی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: تردد تورهای گردشگری بدون مجوز خلاف قانون است و طبق قانون از پنج میلیون تا ۱۰ میلیون ریال جریمه دارد .

وی افزود: استان در حوزه گردشگری ظرفیتهای مناسبی دارد اما متاسفانه کمبود زیر ساختهای مناسب سبب شده که این ظرفیتها مغفول بماند .

گشتاسبی بیان کرد: برگزار کنندگان تورهای مسافرتی باید از قوانین اطلاع داشته و از آن تبعیت کنند .

وی اضافه کرد: جاده دسترسی به برخی از اماکن مذهبی و تفریحی در استان، وضعیت مطلوبی ندارد و این امر باید مورد توجه قرار گرفته و در راستای بهبود زیرساختها در این مسیرها اقدامات لازم انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: