• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5184-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

هزینه 330میلیارد تومان در راستای طرح تحول سلامت کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای اجرای طرح تحول سلامت در استان بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، حسن نوروزی در جمع خبرنگاران افزود: پنج بیمارستان در شهرهای مختلف استان با پیشرفتی فیزیکی مناسب در حال ساخت و تکمیل هستند، بیمارستان بی بی حکیمه گچساران نیز افتتاح شد و بیمارستان باشت و 200 تختخوابی یاسوج نیز پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارند .

وی با اشاره به اجرای طرح­های مهم کشاورزی بیان کرد: ۳۵۰۰ هکتار از اراضی دشت امام زاده جعفر با تامین آب تحت پوشش سیستم­های نوین آبیاری قرار گرفته است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: طی چهار سال گذشته ۱۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان آبی شد و 4000 هکتار از این میزان به سیستم آبیاری نوین نیز تجهیز شدند .

نوروزی با بیان اینکه در چهار سال گذشته ۴۰۰ کلاس درسی در استان احداث، تکمیل و تجهیز شدند، تصریح کرد: ۸۰ میلیارد تومان برای کلاس­های درس هزینه شد .

وی از پرداخت مطالبات پاداش مناطق محروم برای کارمندان دستگاه­ها  کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و عنوان کرد: ۶۰ میلیارد تومان پاداش مناطق محروم نیز در این استان پرداخت شد که از این میزان 35میلیارد تومان مربوط به آموزش و پرورش بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پروژه­های دانشگاه یاسوج برای احداث ساختمان مرکزی، دانشکده، خوابگاه و مجموعه ورزشی ادامه داد: بیش از ۴۰ میلیارد تومان در این راستا هزینه شد .

نوروزی اضافه کرد: طی دولت تدبیر و امید 1900میلیارد تومان ظرف یک سال (92) از محل منابع داخلی سیستم بانکی به بخش­های مختلف اقتصادی استان پرداخت شد که این میزان در سال 95 به 4500میلیارد تومان رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: