• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کاهش سه درصدی نرخ تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد

مجری کاهش تلفات انرژی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، از کاهش سه درصدی نرخ تلفات انرژی در این استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: نرخ تلفات انرژی در سال گذشته به عددی معادل 13.7 درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "محسن نیکروز" در حاشیه بازدید از اقدامات در حال انجام پروژه کاهش نرخ تلفات انرژی در برخی مناطق شهری یاسوج افزود: طی سال گذشته اقدامات موثری برای کاهش نرخ تلفات انرژی در مناطق مختلف استان انجام شده که با اقدامات صورت گرفته توانسته­ایم نرخ تلفات را از 16.4 درصد به 13.7 درصد برسانیم.

وی مهمترین اقدامات صورت‌گرفته برای کاهش نرخ تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد را جمع آوری برق‌های‌ غیرمجاز، احداث شبکه‌های جدید، تبدیل شبکه‌های سیمی به کابلی، نصب ترانسفورماتورهای جدید و واگذاری انشعابات در کمترین زمان ممکن به مشترکین برق در این استان عنوان کرد.

مجری کاهش تلفات انرژی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای اجرای پروژه کاهش نرخ تلفات انرژی در این استان طی سال گذشته، با وجود مشکلات خاص اقتصادی، 63 میلیارد ریال هزینه شده است.

نیکروز، اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای پروژه کاهش نرخ تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری را 60 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: در سال گذشته 11 هزار و 160 برق غیرمجاز در مناطق مختلف این استان جمع آوری شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته 184 دستگاه ترانسفورماتور در مناطق بحرانی کهگیلویه و بویراحمد نصب و از سویی 106 کیلومتر شبکه های فشار متوسط نیز احداث شد.

مجری کاهش تلفات انرژی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد همچنین از احداث 54 کیلومتر شبکه فشار ضعیف در مناطق مختلف این استان طی سال گذشته خبرداد.

نیکروز عنوان کرد: برای کاهش نرخ تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته 8791 کنتور معیوب تک­فاز، سه فاز و دیماند در این استان تعویض و بیش از 35 هزار کنتور دیگر نیز تست شد.

وی اضافه کرد: با برنامه­های کارشناسی شده، تلاش می­شود نرخ تلفات انرژی طی سال­جاری در کهگیلویه و بویراحمد به 12.7 درصد برسد.

به گزارش ایسنا، بیش از 230 هزار مشترک در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: