• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تجمیع مدارس کم جمعیت کهگیلویه و بویراحمد طی سال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف کیفی بخشی به فعالیتها، استفاده مناسب از نیروی انسانی، امکانات و فضای آموزشی مدارس کم جمعیت و پراکنده تجمیع می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد هادی زارع­پور در نشست معاونین آموزشی شهرستانها و مناطق افزود: هم­اکنون هشت مدرسه ابتدایی تک نفره، 102مدرسه دو نفره، 11مدرسه سه نفره، 124مدرسه چهار نفره و در مجموع 345مدرسه زیر پنج نفر در این استان وجود دارد که باید تجمیع شوند .

وی بیان کرد: در مدارس متوسطه اول نیز پنج مدرسه زیر 10نفر و 51 مدرسه 11 تا 20دانش آموز دارند و در متوسطه دوم نیز مدارس زیر 10نفر 9 مدرسه و20 تا 44 نفر نیز 29 مدرسه هستند .

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با برنامه­ریزی انجام شده چند مدرسه پراکنده عشایری و روستایی با در نظر گرفتن شرایط دانش­آموزان و برای بهبود وضعیت آموزشی در یک مدرسه تجمیع می شوند .

زارع­پور به اجرای پروژه مهر برای بازگشایی مدارس اشاره و تصریح کرد: ثبت نام به موقع، آماده سازی فضاهای آموزشی، تأمین نیروی انسانی، برگزاری دوره­های توانمندسازی بویژه برای کتاب­های تازه تألیف، هدایت تحصیلی، توسعه متوازن و استقرار پایه یازدهم و تبلیغ و اطلاع رسانی از اولویت­های پروژه مهر است .

وی ادامه داد: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی نوآموزان بدو ورود به دبستان از ضرورت­های ثبت­نام کلاس اولی­هاست که باید خانواده­ها با دقت و توجه بیشتری آن را انجام دهند .

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نقل و انتقالات فرهنگیان براساس سامانه مربوطه و نیاز شهرستانها و مناطق تا پایان خرداد انجام می شود .

زارع­پور تاکید کرد: افزایش پوشش تحصیلی، تلاش برای کاهش تکرار پایه و ارزیابی مستمر از فعالیتهای آموزشی از مهمترین اولویت­ها در حوزه آموزش است .

وی اضافه کرد: کتاب جلوه تدبیر گزارشی از عملکرد 4سال مجموعه آموزش و پرورش تهیه و تدوین شده است. همچنین نشریه مهر معلم نیز با ارائه فعالیت­های ماهانه در عرصه تعلیم و تربیت منتشر می شود .

هم­چنین ایوب رضایی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: با توجه به ضرورت موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان برای انتخاب رشته­ها براساس نیاز هر منطقه مشخص و باید در اولویت اصلی برنامه معاونین آموزشی قرار گیرد .

وی افزود: امسال بیشتر از 11هزار نفر از داوطلبان کنکوری استان در گروه علوم تجربی شرکت کردند که نسبت به رشته­های دیگر از درصد بالایی برخوردار است .

رضایی بیان کرد: براساس نتایج استخراج 70درصد فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و کار و دانش جذب بازار کار می شوند و ضرورت دارد دانش آموزان به این رشته هدایت شوند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیارد و 800 میلیون ریال برای سبد غذایی مدارس شبانه اختصاص یافت .

سیدبهاءالدین ملک حسینی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان هم گفت: روزانه گزارش نظرهای اولیاء، مشاور، دانش آموزان و آزمون هدایت تحصیلی شهرستانها و مناطق بررسی و ارزیابی می شود .

وی اضافه کرد: براساس ارزیابی انجام شده شهرستانهای یاسوج، گچساران، دهدشت و در بین مناطق نیز مارگون به عنوان برتر در عملکرد هدایت تحصیلی انتخاب شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: