• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

طرح اتصال كهگيلويه و بويراحمد به آزادراه "شيراز-اصفهان" آماده جذب سرمايه گذار است

معاون هماهنگی امور عمراني استاندار كهگيلويه و بويراحمد گفت: مجوزهاي لازم از وزارت راه و شهرسازي و همچنين مطالعات اوليه براي اتصال اين استان به آزادراه شيراز- اصفهان به اتمام رسيده و اين طرح براي آغاز عمليات اجرايي آماده جذب سرمايه گذار و تامين اعتبار است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، پژمان نيك اقبالي افزود: بر اساس مطالعات انجام شده ميزان سرمايه گذاري اوليه براي آغاز طرح اتصال استان به اين آزادراه افزون بر 1000ميليارد تومان است .

وي بیان كرد: در صورتي كه سرمايه­گذار متقاضي انجام 100درصد كار اجرايي اين طرح باشد نيازي به اخذ مجوز كميسيون 215 نيست اما در صورتي كه حدود 30درصد اجراي آن را تقبل كند نيازمند گرفتن مجوز از وزارت راه و شهرسازي و سازمان مدیریت و برنامه­ریزی است .

معاون هماهنگی امور عمراني استاندار كهگيلويه و بويراحمد خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده مسير پيش بيني شده براي اتصال استان به شبكه آزادراهي كشور حدود 50 تا 60 كيلومتر است .

نیک اقبالی با اشاره به اهتمام ويژه دولت يازدهم به حوزه زيرساخت­هاي جاده­اي در استان تصریح کرد: ظرف سه سال گذشته افزون بر 500میلیارد تومان در بخش بهسازي و زيرساخت راههاي استان اعم از اصلي، فرعي و برطرف كردن نقاط حادثه خيز هزينه شده است.

وي ادامه داد: با ساخت 71.5 كيلومتر بزرگراه جديد در استان كهگيلويه و بويراحمد طی دولت يازدهم طول بزرگراه هاي اين استان از 50 به بيش از 122 كيلومتر رسيد و حدود 200 كيلومتر بزرگراه در استان نيز در حال ساخت است .

به گزارش ایسنا، استان كهگيلويه و بويراحمد حدود 6هزار كيلومتر راه از جمله بزرگراه، راه اصلي، فرعي و روستايي دارد كه از اين ميزان 142كيلومتر بزرگراه، 505 كيلومتر راه اصلي، 1238 كيلومتر راه فرعي و مابقي نيز روستايي است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: