• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4684-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : ----

دلایل گرانی اجاره­بهاء مسکن در شهر یاسوج چیست؟

رئیس اتحادیه مشاوران املاک یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ راهکاری برای کنترل افزایش اجاره­بهاء مسکن وجود ندارد.

«سید نادر موسوی قوام­آباد» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در گذشته کارگروهی متشکل از استانداری، اصناف، مسکن و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت در این زمینه تشکیل شد و تصمیم­گیری کردند اما تصمیمات این کارگروه  اجرایی نشد.

وی بیان کرد: طی یکسال قیمت اجاره­بهاء مسکن را به صورت منطقه­ای مصوب و شهر یاسوج را به پنچ منطقه تقسیم کردیم بعد از مدتی متوجه شدیم که قراردادها در بیرون از بنگاه­ها و بوسیله دلالان منعقد می­شد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک یاسوج با بیان اینکه رشد جمعیت و مهاجرپذیری در افزایش قیمت اجاره­بهاء مسکن در این شهر نقش دارند، خاطرنشان کرد: مسکن مهر در این شهر با مشکلاتی مواجه است که یکی از این مشکلات استفاده از واحدهای این مناطق به صورت مجردی است و این مسئله در افزایش قیمت اجاره­بهاء نیز نقش موثری داشته است.

موسوی قوام­آباد تصریح کرد: وقتی توازن رشد جنعیت با میزان ساخت و ساز وجود نداشته باشد طبیعی است که شاهد مشکلاتی در این زمینه به خصوص افزایش اجاره­بهاء باشیم. در بازار مسکن یاسوج تقاضا زیاد اما متاسفانه عرضه کم است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش اجاره­بهاء مسکن در شهر یاسوج قابل حل است یا نه؟ ادامه داد: این مشکل با نظارت قابل حل نیست مگر اینکه اداره امور مالیاتی، شهرداری، اتاق اصناف، مسکن شهرسازی و استانداری مالکان را ملزم به عقد قرارداد در مشاوران املاک کنند و قیمت­گذاری از سوی مشاوران املاک با نرخ متعارف صورت گیرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک یاسوج عنوان کرد: در قانون داریم که هرسال رشد اجاره-بهاء مسکن 20درصد است اما به علت تقاضای زیاد این موضوع در شهر یاسوج از سوی رعایت نمی­شود.

موسوی قوام­آباد بیان کرد: در صورتی که دستگاه­های متولی هماهنگ باشند و مالکان و مشاوران املاک را ملزم به اجرای قیمت متعارف کنند، می­توانیم شاهد کنترل افزایش اجاره بهاء مسکن باشیم.

وی گفت: متاسفانه مالکان کرایه و اجاره­بهاء واحدهای مسکونی را با بدهی­ها و اقساط وامهای خود تنظیم می­کنند و یکی دیگر از علت­های افزایش اجاره­بهاء مسکن در شهر یاسوج این مسأله است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک یاسوج با بیان اینکه در شهر یاسوج با گرانی اجاره­بهاء مسکن مواجهیم، اضافه کرد: مالکان به این مسأله فکر کنند که فرزندانشان نیز مستاجر هستند پس انصاف را در تعیین اجاره­بهاء مسکن مدنظر قرار دهند تا مردم بخصوص زوجهای جوان به دردسر نیفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: