• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج:

ساده ترین جرایم و آسیبها با بیکاری ارتباط دارد

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 80درصد جرایم مواد مخدر، 70 درصد سرقت ها و 50 درصد نزاع ها با بیکاری مرتبط است .

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد مهرداد کرمی در جلسه کمیته حمایت از سرمایه گذاری استان افزود: ساده ترین جرایم و آسیب ها نیز با بیکاری ارتباط دارد و اگر بخواهیم مشکل عقب ماندگی تاریخی استان را با این مصوبات و سخت گیری های اداری و رسمی حل کنیم، کار پیش نمی رود.

وی ضمن دفاع از اقشار و جوانان بیکار استان بیان کرد: حل مساله فقر و بیکاری نیازمند عزم جدی مسئولان و دلسوزی مدیران است .

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان خاطرنشان کرد: در جلسه مشترک مسئولان استان و رییس جمهور محترم، آقای سیف رییس بانک مرکزی کشور اعطای تسهیلات بدون محدویت را در استان تأکید کردند اما ما در عمل نتایجی از این اظهارات مشاهده نکرده ایم .

کرمی اضافه کرد: بانک ها و بخش خصوصی باید همکاری کنند و به تفاهم برسند و آخرین مرحله را دستگاه قضایی ببینند زیرا مسئله سرمایه گذاری با رفتن پیش قاضی حل نمی شود بنابراین حل مسئله در گفتگو و مذاکره نهفته است .

کار را برای اعلام ورشکستگی های صوری سخت کردیم

همچنین حسن نگین تاجی، رییس محاکم عمومی و انقلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این جلسه نیز گفت: بیشترین پرونده های حقوقی مربوط به معوقات بانکی است، متاسفانه اغلب بانک ها در زمینه مسائل حقوقی بد عمل می کنند و در گرفتن معوقات از افراد ورشکسته بی خیال هستند .

وی افزود: بسیاری از پرونده های اعلام ورشکستگی را نپذیرفتیم و کار را برای دور زدن افراد کم کار سخت کرده ایم .

نگین تاجی اضافه کرد: گاهی فرد ورشکسته، برای عوض بدهی هایش ملک به بانک معرفی می کند، مزایده برگزار می شود اما خریدار پیدا نمی شود، بنابراین طبق قانون، بانک خود می تواند با قیمت مشخص آن را تصاحب کند، اما بیشتر بانکها به دلیل بی اطلاعی از موارد قانونی از گرفتن ملک خودداری می کند و ملک به صاحب اصلی بر می گردد آن وقت بانک دست خالی بر می گردد و حقوق بیت المال به راحتی هدر می رود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: