• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-8214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

بانکها فضا را برای سرمایه گذاری پاک فراهم کنند

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانکها فضا را برای سرمایه گذاری پاک فراهم کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مزارعی در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شهادت مولاعلی (ع)،گرامیداشت یاد شهدای مجلس و محکومیت تروریسم در همه انواع آن افزود: ما در تحریم کشورهای به ظاهر قدرتمند جهانی قرار داریم بنابراین تلاش کنیم تا دغدغه تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را کمتر کنیم .

وی بیان کرد: دست به دست هم دهیم و نگذاریم  تولید و سرمایه زمین بخورد و با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و حمایت از تولید و اشتغال، بیکاری را از میان برداریم .

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست که در سالن جلسات دادگستری و با حضور مدیران بانکی و بخش خصوصی برگزار شد، خاطرنشان کرد: نامه 53 امام علی(ع) به مالک اشتر برای عهده گرفتن حکومت مصر می تواند الگوی رفتار مسئولان با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان باشد .

مزارعی تصریح کرد: باید از کارآفرینانی که با مشکل روبرو شدند حمایت کنیم و در شرایط ناهموار اقتصادی با آنها مدارا کنیم زیرا سخت ترین امور به ویژه در دوره زمانی امروز اشتغال و سرمایه گذاری است .

وی با اشاره به قانون حمایت از تولید، ادامه داد: قانون در زمینه کار و کارآفرینی، سرمایه گذاری خارجی، بهبود محیط کسب و کار به صراحت حمایت کرده است .

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن انتقاد از شیوه سرمایه گذاری در استان عنوان کرد: اگر کوچکترین مشکلی برای سرمایه گذار به وجود بیاید نباید بانکها سرمایه تولیدکننده را بلوکه کنند بلکه با نظارت درست و مستمر تسهیلات داده شود و بدون جانبداری از گروه خاصی و حمایت از تولیدکنندگان زمین خورده، فضا را برای سرمایه گذاری پاک فراهم کنند .

حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: سرمایه گذاری در شرایط امروز مانند جنگ درخط مقدم جبهه است و انتظار داریم بانک­های استان، صنعت و معدن، بازرسی، ثبت اسناد با همراهی دادگستری کل استان شرایط را برای فعالیت مشروع اقتصادی فراهم کنند .

رییس کمیته  قضایی حمایت از تولید کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سنگ اندازی در مسیر سرمایه گذاری ذهنیت افراد جامعه را نسبت به تولید و سرمایه بدبین می کند و اگر بخواهیم سرمایه گذاری پاک عملی شود نباید مسئولان بانکی با تلفن وزیر و مدیر کل ده ها میلیارد تومان را به یک نفر خاص تسهیلات دهند .

وی گفت: انحصاری ترین راه برای برون رفت از معضلات اقتصادی حمایت از سرمایه گذاری و توجه به منویات مقام معظم رهبری است .

مزارعی همچنین افزود: سرمایه گذاران قبل از اجرای فعالیت، ادارات منابع طبیعی و محیط زیست را در جریان کار قرار دهند که آیا امکان فعالیت وجود دارد یا نه. و این طور نباشد که افراد طرح اقتصادی بنویسند، طرح تصویب شود، وام بگیرند، مسئولان اجرایی حمایت کنند، مکان کارخانه و یا کارگاه مشخص شود و هنگام کلنگ زنی، اداره محیط زیست یا  منابع طبیعی اعلام کند فعالیت غیر قانونی است .

وی اضافه کرد: بانکها نیز در مسیر سرمایه گذاری کم کاری کردند زیرا دادن تسهیلات به افراد، نیازمند تایید طرح توجیه اقتصادی معقول، آورده مناسب بانکی، ارزیابی درست از فرد و نظارت تا پایان پروژه و نیز نحوه درست مصرف تسهیلات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: