• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-7714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

جنگلهای منطقه حفاظت شده "دیل" در حال سوختن/ درخواست بالگرد کردیم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: جنگلهای منطقه حفاظت شده "دیل" هم چنان در آتش می سوزند.

عبدال دیانتی نسب در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: این آتش برای سومین بار در 4 روز اخیر در منطقه حفاظت شده دیل روشن شده که مهار آتش سوزی در این منطقه نیازمند تجهیزات امداد هوایی است .

وی بیان کرد: سومین آتش سوزی منطقه حفاظت شده کوه "دیل" صبح امروز شروع شده و نیروهای مردمی روستاهای اطراف، بسیج، منابع طبیعی و شوراها در حال تلاش برای مهار آتش سوزی هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران برای رسیدن به محل آتش سوزی باید سه ساعت پیاده روی کنند و منطقه سخت گذر و دارای شیب‌های تند است که برای سرعت در مهار آتش سوزی نیازمند اعزام بالگرد به منطقه هستیم .

دیانتی نسب تصریح کرد: نخستین آتش سوزی امسال منطقه حفاظت شده "دیل" به دلیل سهل انگاری در روشن کردن آتش از سوی یک زنبوردار در منطقه برای سومین بار متوالی ساعت 10 امروز چهارشنبه، 24 خرداد ماه آغاز شد .

وی ادامه داد: درختان بلوط، ارزن و بادام کوهی از مهمترین پوشش گیاهی این منطقه است و به دلیل کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه مهار آتش به‌کندی و دشواری صورت گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران عنوان کرد: درخواست اعزام بالگرد به منطقه از سوی مدیرکل محیط زیست شده اعلام شده که در حال اعزام است اما تاکنون به منطقه اعزام نشده است و جنگلها در حال سوختن هستند.

به گزاشر ایسنا، منطقه حفاظت شده کوه "دیل" از توابع شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: