• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-6614-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آتش سوزی در سه منطقه از جنگلهای کهگیلویه وبویراحمد

"مراد فروهر"، مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در اطلاعیه هایی جداگانه از وقوع سه فقره از آتش سوزی در جنگلها و مراتع این استان طی دیروز تاکنون خبرداد و تقاضای کمک از سوی مردم، دوستداران طبیعت و دستگاهها و ادارات برای مهار و خاموش کردن آتش سوزی ها کرد.

"سید علی وفایی مقدم"، مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این ایم آتش سوزی جنگلها و مراتع استان زیاد شده است.

وی افزود: یک فقره آتش سوزی دیروز یکشنبه، 21 خرداد در جنگلهای مرز بین شهرستانهای لنده و بهمئی و تشان رخ دادکه که پس از چند بار مهار و خاموش کردن دوباره شعله ور شده است.

وفایی مقدم بیان کرد: این آتش سوزی طبق اخرین اخبار هم اکنون شروع شده اما هر لحظه امکان شعله ور شدن آن وجود دارد.

مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای مهار و خاموش کردن اتش سوزی ها نیاز جدی به کمک نیروهای مردمی، دوستداران طبیعت و نیروهای ادارات و سازمانها هستیم.

وفایی مقدم تصریح کرد: شورای هماهنگی ستاد بحران استان تشکیل جلسه داد و تدابیر لازم اندیشیده شده اما برای مهار آتش سوزی ها نیاز به کمک مردم داریم.

وی در خصوص علت آتش سوزی ها ادامه داد: علت آتش سوزی ها انسانی است، برخی گردشگران، کوهنوردان و اختلافات ملی عامل این آتش سوزی هاست.

مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: آتش سوزی منطقه"دیل و آرو" گچساران عصر دیروز یکشنبه، 21 خرداد  شروع شد و ساعات پااینی شب مهار و خاموش شد.

وفایی مقدم با اشاره به اینکه برخی آتش سوزی هی از سوی افراد سودجو در جنگلها و مراتع استان برپا می شوند، افزود: نیروی قرقبان برای حفاظت و نگهداری از جنگلهای استان به اندازه کافی وجود ندارد که با توجه به این وضعیت همکاری بیش از پیش مردم را برای نگهدای و کمک به مهار آتش سوزیها را می طلبد.

همچنین جواد رحیمیان، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا نیز ار وقوع یک فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع شهرستانهای بویراحمد خبرداد و گفت: این آتش سوزی ساعت 11 و 30 دقیقه در منطقه "مله باریک" بابکان بویراحمد شروع شد .

وی افزود: برخی از نیروهای مردمی و منابع طبیعی شهرستانب ه منطقه اعزام شدند اما برای مهار و خاموش کردن به موقع آتش سوزی در حال اعزام نیروهای بیشتر به منطقه هستیم.

رحیمیان بیان کرد: درخواست کمک برای مهار و خاموش کردن اتش سوزی از ستاد بحران شهرستان کرده ایم .

وی تصریح کرد: علت آتش سوزی عامل انسانی است اما میزان خسارات وارده تا کنون هنوز مشخص نیست.

به گزارش ایسنا، طی سال‌ گذشته 75فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد که 950 هکتار از جنگل‌ها و مراتع  استان در آتش سوخت و علت  ۹۸ درصد آتش سوزی‌های این استان عامل انسانی بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: