• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2984-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد:

حمایت از صنایع دستی از سیاست های راهبردی مهم اشتغال کهگیلویه و بویراحمد است

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حمایت از صنایع دستی و هنرهای سنتی از سیاست های راهبردی مهم اشتغال استان است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سهراب بنام در اولین همایش تجلیل از پیشکسوتان و جوانان هنرمندصنایع دستی و هنرهای سنتی استان افزود:  بخش عمده  صنایع دستی استان  فرش و دست بافته هاست که علاوه بر شناساندن هنر این خطه معرف تاریخ این سرزمین است.

وی با تاکید بر رویکرد های نظام، دولت و حکومت در حمایت از صنایع خرد و مشاغل خانگی بیان کرد: در اسناد بالا دستی در کشور و در برنامه های کوتاه و بلند مدت دولت و رویکرد اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای به صنایع کوچک و متوسط و مشاغل خانگی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: حمایت از هنرمندان صنایع دستی و دست بافته های استان یکی از برنامه های اصلی حمایتی شرکت شهرکهای صنعتی در حوزه صنایع کوچک و متوسط است که در ماموریت ها و وظایف  این حوزه به آن پرداخته شده است.

بنام تصریح کرد: نگاه و رویکرد ما در حوزه صنایع دستی و  دست بافته ها توجه به توسعه بازار و صادرات گراست .

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا با ساماندهی و تعامل دستگاه های ذیربط حمایت ها یکپارچه و هماهنگ شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این شرکت باهدف توانمندسازی ذی نفعان برای ارتقا کیفیت محصولات وبه بافی تولیدات آنها مانند سال های گذشته در بحث آموزش و حمایت از هنرمندان به فعالیتهای خود ادامه می دهد.

بنام با بیان گوشه ای از عملکرد این شرکت در حمایت از صنایع دستی ودست بافته ها گفت: برگزاری 23 دوره آموزشی فرش و دست بافته ها برای هنرمندان، برگزاری تورهای صنعتی، پایش و ارزیابی محصولات، حمایت و کمک های بلاعوض در بحث دست بافته ها، حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی از جمله اقدامات شرکت شهرکهای صنعتی استان در حوزه یاد شده است.

وی افزود: این شرکت آمادگی دارد از کسانی که در بخش صادرات و فروش محصولات در بازارهای داخلی فعالیت دارند را بصورت ویژه حمایت کند.

بنام از آمادگی شرکت شهرکهای صنعتی استان با وجود تیم تخصصی در زمینه مشاوره های صنعتی رایگان از تامین مواد اولیه تا کامل شدن ز نجیره ارزش به متقاضیان خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: