• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-486-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

یکی از مهم­ترین مشکلات حاشیه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد کمبود شدید فضای آموزشی است

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مهم­ترین مشکلات حاشیه شهرهای استان کمبود شدید فضای آموزشی است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد ، هادی زارع­پور در نشست ساماندهی امور اجتماعی و فرهنگی سکونتگاهها و حاشیه شهرهای یاسوج افزود: یکی از مهم­ترین حاشیه شهرهای این استان کمبود شدید فضای آموزشی و نیاز به ساخت فضای آموزشی جدید است.

وی بیان کرد: 48مدرسه در حاشیه شهر یاسوج به عنوان مرکز شهرستان بویراحمد وجود دارد، 19مردسه فرسوده و 10مدرسه باید احداث و ساخته شود که هم­اکنون تنها پنج قطعه زمین برای ساخت مدرسه داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در حاشیه شهر دهدشت به عنوان مرکز شهرستان کهگیلویه 9مدرسه موجود است، 10مدرسه فرسوده است و سه مدرسه نیز باید ساخته شود.

زارع­پور تصریح کرد: در شهرستان بویراحمد برای بازسازی و ساخت مدرسه 18میلیارد تومان و در شهرستان کهگیلویه 9میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: در حاشیه شهر گچساران 16مدرسه موجود است، 10مدرسه فرسوده است و نیاز به ساخت پنج مدرسه جدید است که هم­اکنون سه قطعه زمین در این زمینه موجود است. برای ساخت این تعداد مدارس 9میلیارد تومان نیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بیشترین مشکل فضای آموزشی استان در شهر مادوان (مادوان علیاء و سفلی)، از توابع شهرستان بویراحمد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: