• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-5014-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد:

وجود 26واحد آلاینده در کهگیلویه و بویراحمد/ وضعیت محل دفن زباله های یاسوج بحرانی است

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق قانون، پایش و نمونه برداریهای صورت گرفته  26 واحد آلاینده در این استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد اسد الله هاشمی در نشست خبری با خبرنگاران  افزود: تعدادی از این واحدها از جمله کارخانه سیمان و تصفیه خانه فاضلاب یاسوج بصورت انلاین پایش می شوند. دنبال و پیگیر هستیم که در شرکت نفت گچساران نیز پایش آنلاین نصب شود.

وی بیان کرد: طبق قانون به سازمان مالیاتی کشور معرفی می شوند تا عوارض قانونی آلایندگی از این واحدها اخذ شود تا به شهرداریها جهت اقدامات در راستای حفظ محیط زیست پرداخت شود.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی پنج ساله برای حفظ جمعیت و زیستگاه خرس قهوه ای در استان اجرا می شود .

هاشمی تصریح کرد: برنامه حفظ جمعیت و زیستگاه خرس قهوه ای در کارگروه آمایش و سرزمین تصویب شد که پس از تصویب شورای برنامه ریزی و با در اختیار قرار گرفتن منابع مالی با همکاری دانشگاه اجرایی می شود .

وی ادامه داد: خرس قهوه ای نماد جانوری استان است و تعارضات زیادی بر سر منافع مشترک بین انسان و خرس قهوه ای وجود دارد که از جمله اهداف  این طرح کاهش تعارضات بین انسان و خرس قهوه ای است .

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۲۶ واحد صنعتی آلاینده در استان وجود دارد که پایش هایی طبق قانون انجام شده است و این واح ها طبق قوانین به سازمان مالیاتی کشور معرفی می شوند تا  نسبت به اخذ عوارض از این واحد ها اقدام شده و اعتبارات در حوزه شهرداری ها و دهیاری ها در راستای موارد مورد نظر هزینه شود .

هاشمی تاکید کرد: توسعه گردشگری سبز، بوم گردی روستایی در راستای اشتغال زایی برای روستاییان و جامعه محلی از جمله برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد .

مدیرکل محیط زیست استان از تشکیل کارگروه غار شناسی برای اولین بار در این استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به وجود غارهای  متعدد در استان این کارگروه تشکیل و به بررسی مسائل حفظ طبیعیت و حفاظت از محیط زیست در این حوزه  می پردازند .

هاشمی با اشاره به مدیریت سبز در استان گفت: در ادارات مصرف بالا بود و در راستای اصلاح الگوی مصرف کمیته ای تشکیل شد و تذکرات لازم نیز به دستگاه های پر مصرف داده شد . وضعیت در این حوزه خوب و مناسب است .

وی تصریح کرد: با هدف ایجاد اشتغال در استان برای فارغ التحصیلان رشته محیط زیست به خصوص بانوان دوره آموزشی برگزار می شود و تلاش برای اشتغال زایی این حوزه انجام خواهد شد .

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بر توجه به مدیریت پسماند تاکید و خاطرنشان کرد: وضعیت دفن زباله در منطقه دو پشته دشتروم بویراحمد(محل دفن زباله های یاسوج) بحرانی است و مشکلات زیست محیطیبه وجود آورده که لازم است نسبت به مدیریت پسماند و انجام فعالیت های مناسب در این حوزه اقدام جدی شود. باید موضوع کارخانه بازیافت و کمپوست به جد بررسی شود.

هاشمی اضافه کرد:  دستگاه های شهرداری و بیمارستان امام سجاد (ع) و زندان یاسوج در حوزه رعایت نکردن مسائل زیست محیطی به مراجع قضایی معرفی شدند که البته همکاری زندانها برای رفع مشکلات مطلوب بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: