• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

طی دولت تدبیر و امید مطالب محتوایی خوبی در آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تهیه شده است

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی دولت گذشته مطالب محتوایی خوبی در آموزش و پرورش استان تهیه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد ، هادی زارع­پور در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود: طی چهار سال گذشته دولت تدبیر و امید هم برای پیش­دبستانی­ها و هم برای تمامی دانش­آموزان دبستانی اقدامات خوبی مطالب محتوایی مانند گلهای امید، دفتر مدیریت کلاس، آموزش گام به گام خط تحریری، راهنمای تدریس و غیره در استان تهیه شد.

وی بیان کرد: در این نشست از دستگاه­های فرهنگی دعوت شد و از آنها خواسته شده تا از موازی کاری در تابستان پرهیز شود تا بتوانیم اوقات فراغت خوبی را برای دانش­آموزان فراهم کنیم، اما متاسفانه شرکت نکرده­اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با جایگاه و کارکردهای طرح غنی­سازی اوقات فراغت خاطرنشان کرد: رفع خستگی، شکوفایی استعدادها، رشد اجتماعی، افزایش کار و تولید، ممانعت از بروز انحرافات اجتماعی، ممانعت از بحرانهای سیاسی، بهداشت روان و ابعاد نشاط و سلامت از کارکردهای مهم اوقات فراغت دانش­ آموزان هستند.

زارع­پور تصریح کرد: با توجه به ضوررت برنامه­ریزی برای بهره­­وری بیشتر از اوقات فراغت باید اصولی مانند اصل انتخاب و گزینش آزادانه افراد، محل و مکان گذراندن اوقات فراغت، زمان برگزاری، جنسیت، سن، مدیریت مطلوب، اصل اقتصادی، توجه به مسائل اعتقادی و مذهبی، تنوع و بروز بودن، برنامه های نظارتی با هدف درونی کردن فعالیتها، سازندگی و جلوگیری از فساد و تخریب رعایت شود.

وی ادامه داد: 13پژوهش­سرای دانش­آموزی در سطح استان داریم و جز استانهایی هستیم که در هر 13منطقه شعار "هر منطقه، یک پژوهش­سرا" را اجرایی کردیم که این پژوهش­سراها برای دانش­آموزان علاقه مند به کارهای تحقیقاتی در تابستان باز است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: غنی­سازی اوقات فراغت می­تواند توانمندی­های جسمی، روحی و فکری دانش­آموزان را ارتقاء دهد و آنها را از بسیاری از آسیبها حفظ کند. در بحث نانوتکنولوژی نیز در سطح استان امکاناتی فراهم شده است.

زارع­پور اضافه کرد: در این نشست مقرر شد که آموزش و پرورش در دارالقرآنها، پایگاههای ورزشی، هنرستانها، کانونهای فرهنگی-تربیتی و مدارس برنامه­ریزی کند تا دانش­آموزانی که علاقه­مند به شرکت در طرح اوقات فراغت تابستانه هستند، ثبت نام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: