• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-1087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مشارکت 3000دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد در طرح هجرت تابستانه

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: 3000دانش آموز در طرح هجرت برای بازسازی و زیباسازی مدارس استان در تابستان مشارکت می کنند .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سید بهاءالدین ملک حسینی افزود: این دانش آموزان به مدت 10 روز به مناطق مختلف استان فرستاده می شوند که 9روز به زیباسازی و بازسازی مدارس مشغول می شوند و روز پایانی نیز به اردوی این دانش آموزان اختصاص می یابد .

وی بیان کرد: به طور کلی 30هزار نفر روز مجموع فعالیت دانش آموز ی در اجرای طرح هجرت خواهد شد .

اختصاص 54 پایگاه در طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 54 پایگاه در طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان اختصاص می یابد .

ملک حسینی تصریح کرد: یکی از پایگاههای اوقات فراغت دارالقرآن ها هستند که در استان 12 دارالقرآن در این زمینه تدارک دیده شده است. این تعداد به همراه 14 کانون فرهنگی-تربیتی و 28 پایگاه تخصصی ورزشی به غنی سازی طرح اوقات فراغت طی ایام تابستان اختصاص می یابند .

وی ادامه داد: ما سال گذشته حق الزحمه عوامل اجرایی این طرح را نتوانستیم پرداخت کنیم که یکی از عوامل ریزش در بحث اوقات فراغت نبود اعتبار و امکانات لازم است و معمولا اعتبارات به دستگاههایی اختصاص می یابد که بیشتر مطالبه گر هستند تا پاسخگو باشند و این دستگاهها سالهلی گذشته قولهایی داده اما به آنها عمل نکرده اند .

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دستگاههایی مانتد ورزش و جوانان، اوقاف و امور خیریه، امور مساجد، صدا و سیما، کمیته امداد، فرهنگ ارشاد، سازمان تبلیغات و شهرداری در بحث اوقات فراغت دعوت شده اند اما شرکت نکردند .

ملک حسینی تاکید کرد: سال گذشته پایگاههای مدرسه ای نیز برای گذراندن اوقات و فراغت داشتیم که از امسال به علت نبود امکانات و عمل نکردن دستگاهها به وعده های خود، پایگاههای اوقات فراغت به کانون ها محدود شد .

وی اضافه کرد: همچنین اعزام 400 دانش آموز از مناطق محروم به اردوهای علوی، اعزام 200دانش آموز در قالب طرح اردوهای زیارت اولی به مشهد مقدس و با توجه به کسب رتبه اول استان کهگیلویه و بویراحمد در طرح پرسش مهر ریاست جمهوری تجلیل از 13دانش آموز برگزیده استان با حضور رئیس جمهور از دیگر برنامه های تابستانه برای دانش آموزان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: