• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-4214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آتش سوزی 10.7هکتار از جنگلهای «شراب گروه» چرام مهار شد + تصاویر

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از وقوع یک آتش سوزی در جنگلها و مراتع شهرستان چرام خبرداد .

«سرهنگ برزمند» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: بعدازظهر پنجشنبه، 11 خرداد ساعت 13 یک فقره آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی "شراب گروه" بخش سرفاریاب از توابع شهرستان چرام رخ داد .

وی بیان کرد: این آتش سوزی با تلاش نیروهای منابع طبیعی استان، یگان حفاظت شهرستان چرام، نیروهای بخشداری، فرمانداری، شوراها، دهیاری ها، تشکلهای مردم نهاد و نیروهای مردمی ساعت 14 و 30 دقیقه روز جمعه، 12 خرداد ماه مهار و خاموش شد .

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصصو علت اتش سوزی خاطرنشان کرد: علت این آتش سوزی سهل انگاری چوپانان و افرادی که برای تفریح به منطقه رفته بودند و همچنین اختلافات محلی بوده است.

سرهنگ برزمند تصریح کرد: مردم فهیم استان کهگیلویه وبویراحمد جهت حفاظت از جنگلها برای آیندگان با منابع طبیعی همکاری بیشتری کنند و هنگام تفریح و روشن کردن آتش در طبیعت قبل از ترک منطقه از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند تا شاهد آتش سوزی جنگلهای استان نباشیم.

وی اضافه کرد: از همه دستگاهها و نهادها انتظار داریم در هنگام آتش سوزی جنگلها به کمک ما بیایند چراکه تنها منابع طبیعی مسئول حفاظت از جنگلها نیست.

به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویر احمد دارای بیش از 870 هزار هکتار جنگل و بیش از 550 هزار هکتار مرتع است و 87 درصد این استان را جنگل و مرتع تشکیل می دهد. 20 درصد جنگلهای زاگرس در این استان واقع است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: