• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-2190-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بررسی و پیگیری قانونی و قضائی علت حادثه کارخانه فولاد بویراحمد در دستور کار است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی و پیگیری قانونی و قضائی علت حادثه کارخانه فولاد بویراحمد در دستور کار است. 
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید موسی خادمی در پنجمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با هدف بررسی حادثه کارخانه فولاد بویراحمد برگزار شده بود افزود: هر چند این حادثه و کشته و مصدوم شدن عزیزان هم استانی برای همه ما دردناک و غیر قابل تحمل بود و همه ما را نگران کرد، اما  برخی ها نیز حادثه فولاد بویراحمد را با حوادث ناگواری همچون معدن زغال سنگ استان گلستان یا ساختمان پلاسکو تهران مقایسه کرده و در تلاش بودند با بزرگ جلوه دادن حادثه علاوه بر تشویش اذهان بیش از پیش احساسات و عواطف خانواده های داغدار را جریحه دار کنند. 
وی رسیدگی به خانواده های داغ دیده جانباختگان و رسیدگی به مصدومان را از اولویت های نخست موضوع کارخانه فولاد بویراحمد دانست و بر تلاش بیش از پیش دستگاه های اجرائی مرتبط و صاحب کارخانه در این رابطه تاکید کرد. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تلاش و زمینه سازی برای ایمن سازی، کاهش و پیشگیری از چنین موارد و اتفاقی که در کارخانه بویراحمد رخ داد را نسبت به دیگر کارخانه ها و واحدهای صنعتی در استان از اولویت دوم کار دستگاه های مربوطه و صاحبان کارخانجات، بنگاه های تولیدی و اشتغالزا عنوان و اظهار کرد: بررسی و پیگیری قانونی و قضائی علت حادثه کارخانه فولاد بویراحمد ومعین شدن موضوع و شناسائی مقصر و یا مسببین و ارائه گزارش دقیق و شفاف به اطلاع افکار عمومی را سومین اولویت این مسئله است. خادمی فراهم کردن زمینه برای راه اندازی مجدد کارخانه فولاد بویراحمد را با رعایت استانداردها، ایجاد اطمینان و ایمنی لازم از دیگر اولویت های این کارخانه دانست و تصریح کرد: رونق اشتغال، تولید و سرمایه گذاری که از برنامه های دولت است، باید در این کارخانه مدنظر قرار گیرد. 
وی حمایت از سرمایه گذاران و رفع موانع تولید را از اولویتهای مهم دولت تدبیر و امید عنوان و افزود: در چند سال اخیر سیاستهای دولت در راستای حمایت از بخش خصوصی ،رفع موانع تولید و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی قابل تقدیر است. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: متاسفانه عده ای با سیاسی جلوه دادن حادثه فولاد بویراحمد سعی در ایجاد فشار و هجمه بر علیه دولت و بهره برداری بودند که اصلا با اخلاق اسلامی و عدالت منافات دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: