• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-1890-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد:

صیانت از سرمایه های انسانی و مالی واحدهای صنعتی از برنامه های اصلی شرکت شهرکهای صنعتی است

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وجود نیروهای متخصص و آموزش دیده با داشتن اطلاعات و آگاهی کافی از دستوالعمل ها و مقررات ایمنی در واحدهای صنعتی الزامی است.  
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سهراب بنام در همایش ایمنی و بهداشت محیط کار در یاسوج افزود: در واحدهای صنعتی تولیدی در رشته های مختلف ضریب نفوذ حادثه بیشتر از سایر رشته ها است. 
وی بیان کرد: به دلیل نوع فعالیت این واحدها و کار کردن با ماشین آلات و مواد شیمیایی هزینه های حادثه گران تر از پیشگیری است. 
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان وجود نیروهای متخصص و آموزش دیده با داشتن اطلاعات و آگاهی کافی را از دستوالعمل ها و مقررات ایمنی در واحدهای صنعتی عنوان و تصریح کرد: لازمه نهادینه شدن فرهنگ ایمنی و افزایش آن در زندگی، تغییر نگاه افراد بسوی نگرشی درست و صحیح به حادثه و آسیب های اجتماعی بعد از آن است. بنام صیانت از سرمایه های انسانی و مالی واحدهای صنعتی را یکی از برنامه های اصلی سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی دانست و اظهار کرد: بحث اصلی تولید به نیروی انسانی و مالی بر می گردد و اگر ایمنی وجود نداشته باشد امنیت روانی و به تبع آن تولید دچار اختلال می شود. وی در خصوص برنامه جامع HSE وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: این برنامه با داشتن یک خط مشی و سیستم یکپارچه دارای 14 اصل است که در این راستا شرکت شهرکهای صنعتی استان با راه اندازی ساختار تشکلاتی آن در شرکت دستورالعمل هایی تدوین و به واحدهای صنعتی مستقر در نواحی و شهرکهای صنعتی استان ابلاغ کرده است. مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اضافه کرد: به منظور ارتقاء فرهنگ ایمنی در شهرکها و نواحی صنعتی واحدهای مستقر، آموزش و تبلیغ ایمنی را برنامه های خود قرار داده ایم. 
بنام خاطرنشان کرد: توزیع بروشورهای ایمنی در رشته صنعت های مختلف از طریق بازدیدهای میدانی، انجام 30 دوره آموزشی در بحث HSE در سه سال گذشته به مدت 1900 نفر ساعت ، درس آموزی از حوادث با انتشار در وب سایت و راه اندازی لینک، اطلاع رسانی مکتوب به واحدهای مشابه، شناسایی واحدهای پر خطر با تهیه ممیزی و چک لیست با هدف برطرف سازی نواقص و کامل کردن تجهیزات ایمنی از اقداماتی است که به این منظور صورت گرفته است. 
به گزارش ایسنا؛ همایش ایمنی بهداشت محیط کار به همت اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و با همکاری شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد، سازمان صنعت معدن وتجارت و با حضور اساتید کشوری و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن حکیم جورجانی یاسوج برگزار شد. گفتنی است در این همایش یک دوره آموزشی HSE برای شرکت کنندگان برگزار و برای آنها گواهی نامه صادر شد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: