• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-1184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

افزایش تولید محصولات ارکانیک کهگیلویه و بویراحمد با اجرای طرح ابتکارات سبر کشاورزی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار در شهرستان‌های بویراحمد و دنا تولید محصولات ارگانیک در استان افزایش می‌یابد.
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، حسن نوروزی در نشست همایش سرزمینی استان افزود: کوهستان زاگرس مرکزی محدوده استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، فارس و چهارمحال و بختیاری است.
وی بیان کرد: زاگرس مرکزی یکی از مناطق مستعد کشور و دارای گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست طرحی را به نام طرح ابتکارات سبز در توسعه پایدار کشاورزی زاگرس مرکزی به منظور توسعه اقتصادی و اجتماعی زاگرس ارائه دادند که این طرح در استان ما نیز در حال اجرا است.
نوروزی تصریح کرد: در این طرح محیط زیست و جهادکشاورزی با رویکرد مشارکتی و استفاده از ظرفیت مردمی در خصوص کشاورزی پایدار برنامه‌هایی را اجرا می‌کنند.
وی ادامه داد: صرفه‌جویی در منابع آب، استفاده کمتر از سموم شیمیایی و آفت‌کش‌ها و یافته‌هایی بیولوژیکی آموزش و توسعه از اهداف این طرح است.
رئبس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این طرح اکنون در دو شهرستان دنا و بویراحمد در حال اجرا است و تا دو سال دیگر به اتمام می‌رسد.
نوروزی با تاکید بر اینکه افزایش تولیدات ارگانیک از مزایای این طرح است، تاکید کرد: استفاده کمتر از سموم و آفت‌کش و صرفه‌جویی در منابع آب در این طرح در نظر گرفته شده است که در صورت موفقیت در اجرای طرح، در تمامی روستاهای شهرستان‌های بویراحمد و دنا اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه برخی از گونه‌های جانوری در کشور و به تبع آن در استان در معرض خطر انقراض قرار دارند، اضافه کرد: اداره کل محیط زیست در راستای حفاظت از گونه خرس قهوه‌ای در قالب یک برنامه پنج ساله برای حفاظت از این گونه جانوری برنامه‌ای تدوین کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: