• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-3914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان:

طرح حفاظت از خرس قهوه ای در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح حفاظت از جمعیت کنونی خرس قهوه ای و زیستگاه آن در راستای طرح آمایش سرزمینی در استان اجرا می شود.
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، اسد الله هاشمی در نشست طرح آمایش سرزمین استان افزود: این طرح با تاکید بر ارائه راه حل های کاهش تعارضات بین انسان و خرس قهوه ای اجرا می شود.
وی بیان کرد: خرس قهوه ای نیازهای زیستگاهی مشترکی با انسان دارد و این باعث ایجاد تضاد بین انسان و خرس قهوه ای شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: افزایش روبه رشد جمعیت انسان بخصوص اقشار کم درآمد و روستایی در منطقه، توسعه بی رویه زمینهای کشاورزی و در پی آن قطع درختان جنگلی و پیدایش زمین های بایر و بدون پوشش سبب شده است تا خرس قهوه ای در تنگنا قرار بگیرد.
هاشمی تصریح کرد: حفاطت از مناطق حاشیه ای و دالان های عبور با استفاده از تجهیزات و نیروی انسانی، اجرای طرح حفاظت از این گونه با مشارکت جوامع محلی، آگاهی سازی در زمینه تهدیدات و ارزش های گونه، بررسی بوم شناختی گونه و ظرفیت سازی جوامع محلی در راستای حفاظت از گونه از جمله اهداف اجرای طرح است.
وی با بیان اینکه کشور طی سالهای گذشته گونه شیر و ببر را از دست داد، ادامه داد: تاکنون استان هیچ گونه جانور در معرض انقراضی نداشته است و تلاش می شود که با برنامه ریزی های دقیق در آینده نیز انقراض گونه های جانوری را نداسته باشیم. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی همگان باشد، اضافه کرد: 13درصد استان تحت عنوان مناطق حفاظت شده توسط این اداره کل حفاظت می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: