• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

ضرورت اجرای علمی تر طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار برای دستیابی به اهداف طرح در کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای علمی تر طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار در محدوده عملیاتی زاگرس مرکزی برای دستیابی به اهداف طرح لازم است.
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سید موسی خادمی در نشست آمایش سرزمین افزود: اجرای علمی تر و کاربردی تر طرح ابتکارات سبز کشاورزی پایدار برای دستیابی به اهداف و شاخص های طرح در استان لازم است.
وی بیان کرد: اگر این طرح به صورت علمی، مؤثر و کاربردی تر اجرا شود بازده مناسب و بهتری خواهد داشت.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح باید حرکت تدریجی اما دقیق، موثرتر و کاربردی تر باشد که اگر توجه به اهداف به صورت علمی و با سرعت مناسب پیش برود نتایج خوبی در راستای تحقق توسعه کشاورزی پایدار دارد.
خادمی با اشاره به اینکه این طرح به صورت پایلوت در دو روستای شهرستان دنا اجرا شده است، تصریح کرد: باید نقاط قوت و ضعف، دستاوردها، نتایج و کارآمدی این طرح در روستاها مشخص شود و پس از آن به مناطق هدف در شهرستان های بویراحمد و دنا تعمیم داده شود.
وی ادامه داد: با مقایسه وضعیت روستاهای پایلوت نسبت به قبل از اجرای طرح باید مشخص شود میزان تاثیر شاخص های مختلف طرح در روستاها به چه میزان بوده است و چه عملکردی داشته است.
خادمی با اشاره به دستورکار دیگر جلسه در رابطه با طرح حفظ جمعیت کنونی خرس قهوه ای و زیستگاه آن اضافه کرد: کمک ها و اقدامات لازم در راستای اجرای این برنامه انجام خواهد شد و باید همکاری های لازم در این زمینه صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: